Football League: Αναλύσεις αγώνων Κυριακής 4 Μαρτίου

0
90

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε αναλύσεις για όλους τους αγώνες της ημέρας από το Matchmoney.com.gr

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ

*** Ο άσος στο 1,35, το διπλό στο 7,00.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Σε έναν αγωνιστικό χώρο, που παρέπεμπε σε βούρκο, πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη κερδίζοντας με 1-0 (47΄) την Αναγ. Καρδίτσας. Ηταν καλύτερη από την αντίπαλό της, έχασε κι άλλες ευκαιρίες, πιστώνεται πως δεν ένιωσε απειλές.

Μετράει τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια (2-5-4), συνεχώς κερδίζει πόντους ο Νίκος Κωστένογλου.

Ούτε τώρα ο μπακ Σπυρόπουλος (11/0), πάντα εκτός ο χαφ Στεφάνοβιτς (-).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Δεν είχε αντίδραση στο ορμητικό ξεκίνημα του Αρη και στα δύο γρήγορα γκολ (4΄, 13΄) που δέχθηκε, στο υπόλοιπο διάστημα όσο και αν προσπάθησε δεν κατάφερε να αποτρέψει τη βαριά εντός έδρας ήττα με 4-1, διαμόρφωσε στο 84΄ το τελικό σκορ, στο 64΄ και το 70΄ ο δείκτης είχε φτάσει στο 0-4.

Μετράει τρεις νίκες στα δέκα τελευταία παιχνίδια (3-3-4).

Ούτε τώρα είναι διαθέσιμος ο επιθετικός Τσολακίδης (10/2).Τιμωρημένοι ο χαφ Αντωνιάδης (14/0) και ο αμυντικός Τοπαλίδης (15/0).

StoiximanNovibet, VistaBet.grsportingbet

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ

*** Ο άσος στο 1,10, το διπλό στο 15,90.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Πήρε πολύ μεγάλο διπλό, κέρδισε εκτός έδρας με 1-0 (40΄ αυτογκόλ) τα Τρίκαλα κι εξακολουθεί να διατηρεί αμείωτες τις ελπίδες της στη διεκδίκηση της ανόδου. Πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, που έχασε ευκαιρίες, στο δεύτερο οπισθοχώρησε και πιέστηκε, όμως κράτησε το σπουδαίο τρίποντο.

Ετοιμοι ο κίπερ Σούλης (9/0), ο φορ Βασιλείου (5/0) και οι χαφ Αργυρόπουλος (7/0), Γκίνο (17/0). Εκτός έμειναν τελικά ο χαφ Στεργίδης (16/2) και ο μπακ Μπούτιβας (-). Πάντα απών ο αμυντικός Μπιτσάκος (2/0).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Ενδεχομένως και καταδικαστική η εντός έδρας ισοπαλία (0-0) κόντρα στον Εργοτέλη. Κακή εμφάνιση, αν και από το 25΄ αγωνίστηκε με αριθμητικό πλεονέκτημα, σε φάση που δεν αξιοποίησε και το υπέρ της πέναλτι.

Ολοένα και δυσκολεύει η υπόθεση της παραμονής, από την οποία απέχει επτά βαθμούς, έχει μόνο μία νίκη στα τελευταία δώδεκα παιχνίδια (1-4-7).

Ούτε τώρα ο χαφ Ντούνγκα (1/0) και ο επιθετικός Τσατσόπουλος (4/0), απόντες ο χαφ Μήλιος (11/0) και ο επιθετικός Ταμπάκης (10/0).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ

*** Ο άσος στο 1,65, το διπλό στο 4,75.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Αξιοπρεπέστατη εμφάνιση στο Ηράκλειο, έχασε με 2-0 (8΄, 47΄) αν και παρατάχθηκε με σύνθεση ανάγκης μετά την απόφαση της διοίκησης να θέσει σε καραντίνα έξι βασικούς, πάντως οι δύο (Ρίστιτς, Γκούρτσας) επέστρεψαν στις προπονήσεις και στην αποστολή.

Εμεινε χωρίς νίκη σε ενδέκατο διαδοχικό παιχνίδι (0-3-8).

Ούτε τώρα ο μπακ Στέβιτς (8/0), κανονικά ο μεσοεπιθετικός Πόζογλου (13/1).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Σκόραρε μόλις στο 1΄ του εντός έδρας πελοποννησιακού ντέρμπι κόντρα στη Σπάρτη και τελικά το κράτησε (1-0) παρότι στο δεύτερο ημίχρονο του ασκήθηκε πίεση, αλλά χωρίς να απειληθεί σημαντικά.

Ηταν μόλις η δεύτερη νίκη στα τελευταία δεκαπέντε παιχνίδια (2-3-10), στα δεκατρία τελευταία ματς έχει πετύχει μόλις πέντε γκολ.

Εξέτισε ο χαφ Γκούμας (11/0), κανονικά ο χαφ Δοξάκης (1/0). Φρέσκο πρόβλημα και απών ο αμυντικός Σμίλτος (11/0).

ΣΠΑΡΤΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ

*** Ο άσος στο 1,70, το διπλό στο 4,70.

ΣΠΑΡΤΗ: Το γκολ στο 1΄ αποδείχθηκε τελικά καθοριστικό και της κόστισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον Παναιγιάλειο στο πελοποννησιακό ντέρμπι. Στο δεύτερο ημίχρονο άσκησε πίεση αλλά δεν μπόρεσε να φτιάξει σημαντικές ευκαιρίες.

Ντεμπούτο με το αριστερό για τον Σάκη Θεοδοσιάδη στον πάγκο της, ο οποίος πριν καν συμπληρώσει μία εβδομάδα στον πάγκο της αποχώρησε για προσωπικούς και οικογενειακούς λόγους!.

Τα επτά από τα εννιά τελευταία ματς ολοκληρώθηκαν στο 0-1 γκολ.

Απών ο επιθετικός Τριανταφυλλάκος (17/2), που είχε επεισόδιο με τον υπηρεσιακό προπονητή Γιώργο Πολυμενέα. Εξέτισε ο αμυντικός Παναγιώτου (15/0), εκτός αποστολής έμεινε ο χαφ Μπαρέτας (13/2).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ: Εχει μείνει σε απραξία από τις 11/2, αφού ήταν προγραμματισμένα τα παιχνίδια με Αχαρναϊκό και Βέροια. Τότε δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Καραϊσκάκη, έμεινε στο εντός έδρας 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο είχε κάποιες ευκαιρίες, στο δεύτερο δεν μπόρεσε να ξεκλειδώσει την αντίπαλη άμυνα.

Μετράει μόλις δύο νίκες στα έντεκα τελευταία παιχνίδια (2-5-4).

Εξέτισαν ο στόπερ Καπίας (12/0) και ο χαφ Καλαϊτζίδης (10/0), παλεύει για την επιστροφή του ο χαφ Βεργώνης (7/2). Απίστευτη ταλαιπωρία για την αποστολή που μετέβη οδικώς στη Σπάρτη.

ΑΡΗΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ

*** Ο άσος στο 1,35, το διπλό στο 7,65.

ΑΡΗΣ: Επίδειξη δύναμης στον εκτός έδρας αγώνα με τον Αιγινιακό, κέρδισε εύκολα με 4-1. Εντυπωσιακά αποτελεσματικός στο πρώτο τέταρτο που σκόραρε δις (4΄, 13΄), που καθάρισε το ματς, πέτυχε άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (64΄, 70΄), η μείωση στο 84΄.

Παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα (15-3-0), έχει δεχθεί μόλις δύο γκολ στα τελευταία έντεκα ματς.

Ετοιμος ο χαφ Κάσσος (10/1), δεν υπολογίζεται λόγω πειθαρχικού παραπτώματος ο μεσοεπιθετικός Μπαργκάν (10/2). Τιμωρημένος ο μεσοεπιθετικός Πασάς (15/2).

ΤΡΙΚΑΛΑ: Τέλος μπήκαν στα όποια όνειρα για τη διεκδίκηση της ανόδου μετά την εντός έδρας ήττα με 1-0 (40΄ αυτογκόλ) από την Παναχαϊκή. Σε δευτερεύοντα ρόλο στο πρώτο ημίχρονο, όπου κινδύνευσαν, στο δεύτερο ισορρόπησαν αλλά σε έναν τραγικό αγωνιστικό χώρο δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Εξέτισε ο στόπερ Βέρτζος (15/1), τιμωρημένος ο φορ Σαχίνιδης (6/1), πάντα εκτός ο φορ Καπός (8/1) και ο μπακ Γκόλιας (8/0). Φρέσκο πρόβλημα και απών ο επιθετικός Ντακόλ (7/0).