Football League: Βαθμολογία, αναλυτικά στοιχεία 20ης αγωνιστικής

0
90

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

Τετάρτη 7 Μαρτίου

Καλλιθέα – Άρης 0-0

Απόλλων Λάρισας – Σπάρτη 2-0 (7′, 55′ Κάνουλας)

Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 0-1 (21′ πεν. Γουνδουλάκης)

Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός 2-1 (12΄Αμαραντίδης, 24 Χασομέρης/30′ ΓκούρτσΠας)

Αιγινιακός – ΟΦΗ 0-3 (6′ Μάνος, 48′ Κουτσιανικούλης, 90+2 Πορτουλίδης)

Παναιγιάλειος – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0

Αχαρναϊκός – ΑΟΧ Κισσαμικός 0-3 (α.α.)

Καραϊσκάκης – Βέροια 3-0 (α.α.)

Πέμπτη 8 Μαρτίου

Εργοτέλης – Παναχαϊκή (17:00 ΕΡΤ3, Παγκρήτιο Στάδιο)

 

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιώργος Κορακάκης): Θεοδωράκης, Συριόπουλος, Ζεζάι, Χοτζάλι, Ντιακιτέ, Παπαγγελής, Καντέ, Μάκο, Παυλής (68′ Μίγγος), Γκέτσι (85′ Τζιτζικαλάκης), Ζυγκερίδης (54′ Τσατσόπουλος).

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Μαραγκός, Δεληζήσης, Βαλεριάνος (46′ Μπούρμπος), Μουμίν, Παυλίδης, Πλατέλλας, Χαντί (75′ Μπαστακός), Ντούνης (66′ Μιλούνοβιτς), Διαμαντόπουλος.

Διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Σταματάκος (Λακωνίας), Παγούρας (Βοιωτίας)

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρας, Δημολιός, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου, Χατζής, Μαυριάς, Αγρόδημος, Κανούλας, Σουλίδης (62′ Καρακατσάνης), Τσιλούλης (75΄ Κακάμης).

ΣΠΑΡΤΗ (Γιώργος Πολυμενέας): Μακρυωνίτης, Σάββα (60′ Μπέλης), Βοσνακίδης, Ζουλιώτης, Ράνος, Καζβιρόπουλος (72’ Γουόρντεν), Τσιμότζι, Παναγιώτου, Μπουζούκης (60′ Νιάρος), Σανδραβέλης, Φουρτάδο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γρατσάνης (Τρικάλων)

ΒΟΗΘΟΙ: Παπαδημητρίου (Θεσσαλίας), Μανασής (Τρικάλων)

 

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Βέρτζος, Γκόλιας, Πίντο, Κοτσώνης, Μάκος, Τσιάρας (63′ Ν’ Λουντούλου), Γροντής, Γιαννιτσάνης (68′ Μιλοσάβλιεβ), Τσίπρας (53′ Τσίπρας), Ζγκούρη.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Νίκος Κωστένογλου): Βούρας, Σιώπης, Βαλλιάνος, Γκότοβος, Όστοϊτς, Ριζογιάννης, Μαρκόπουλος, Γουνδουλάκης (68′ Τζόκιτς), Βιτλής (74′ Ντατίδης), Μπαϊκαρά, Καπνίδης (84′ Ντιμιτρόφσκι).

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Φράγιος (Μακεδονίας), Μαλανδρής (Χαλκιδική)

 

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Καραγκιόζης, Ανδρικόπουλος (54′ Χότζιτς), Βλάχος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Γκατσολάρι, Πέριτς, Ζούρκος, Παπαδόπουλος, Πολύζος (66′ Μπιλάλι), Σοφιάνης (69′ Κούστα).

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μπολάκης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Παπαστεριανός, Νάστος (76′ Βαφέας), Κουτσιανικούλης, Ντίνας (68′ Κοέλιο), Μάνος, Βουό (59′ Πουρτουλίδης).

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθοί: Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), Κεσίσογλου (Πέλλας)

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Αμαραντίδης, Καλί, Σαμαράς, Γεωργιάδης, Συμελίδης, Τσεμπερίδης (70′ Βεργώνης), Καλογέρης, Χασομέρης (90’+3′ Λιόνης), Ηλιάδης (84’Βλαχομήτρος), Μπρίτο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Ρίστιτς, Ορφανίδης, Σιάκκας, Τσελεπίδης, Ναζίμ (62’Ενομό), Παπουτσογιαννόπουλος, Κρητικός (32′ Αναστασόπουλος), Κάκκο, Πόζογλου (71′ Δούμτσιος),Γκούρτσας.

Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)

Βοηθοί: Γούτας (Χαλκιδικής), Μάνος (Λάρισας)

 

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος Γραμματίκας, Μηλιώτης, Βλάχος Γαβρηιλίδης, Γκούμας, Τζουνουλίνος, Σκαρτσίλας, Ζαφειρακης (60′ Κόκκορης), Αγιούποφ Σταματής (63′ Καναβέτας – 70′ Πολιανίδης)

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Ρουσσάκης, Μπούσδρας, Σουντουρά, Σταματάκης (87′ Καραγιάννης), Μπιτέλης, Κονέ, Τζέκος (74′ Ντάγκρας), Πλαβούκος (88′ Χαντζάρας)

 

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1. Άρης 50

2. ΟΦΗ 48

………………………………………..

3. Παναχαϊκή 43

4. Απόλλων Λάρισας 34

5. Δόξα Δράμας 34

6. ΑΟΧ Κισσαμικός 34

7. ΑΕ Καραίσκάκης 32

8. Απόλλων Πόντου 31

9. Τρίκαλα 31

10. Σπάρτη 25

11. Αιγινιακός 23

12. Αναγέννηση Καρδίτσας 22

………………………………………..

13. Εργοτέλης 20

14. Παναιγιάλειος 17

15. Πανσερραϊκός 16

16. Καλλιθέα 15

17. Βέροια 5

18. Αχαρναϊκός -51

* Βέροια και Αχαρναϊκός έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

20η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏρα
ΒΕΡΟΙΑ – ΝΕΟΣ ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ    
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΕΡΡΩΝΣάββατο10/03/1815:00
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΚΑΛΛΙΘΕΑΓΗΠΕΔΟ ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣΚυριακή11/03/1815:00
Ο.Φ.Η. – ΤΡΙΚΑΛΑ“Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”Κυριακή11/03/1815:00
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣΚυριακή11/03/1815:00
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ – ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΙΓΙΟΥΚυριακή11/03/1815:00
ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ“ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ”Δευτέρα12/03/1815:00
Α.Ε. ΣΠΑΡΤΗ – Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΠΑΡΤΗΣΔευτέρα12/03/1815:00
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝΤρίτη13/03/1815:00