Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Ήττα στα σημεία. Ευχαριστήριο σε Ασπρόπυργο

Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου αγωνίστηκε στα πλαίσια της 17ης  αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής στο Δημοτικό Στάδιο Ασπροπύργου με αντίπαλο τον δεύτερο της βαθμολογίας του 8ου ομίλου, Ασπρόπυργο.

Ο Ασπρόπυργος επικράτησε με σκορ 1-0 επί της Ένωσης με τον Μέντεζ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 67ο λεπτό.

Η Ένωση διαμαρτύρεται για την φάση του 44ου λεπτού όπου ο Μουλιάτος σπρώχτηκε καθαρά από αμυντικό των γηπεδούχων εντός περιοχής.

Το προβάδισμα για την Ένωση θα μπορούσε να είχε πετύχει ο Μουλιάτος σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Ασπρόπυργου, Κατσούλη, στο 60ο λεπτό.

Με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκαν για την Ένωση οι Γιώργος Αναστασάκος και Παναγιωτίδης.

Ο Μαντζούνης παρέταξε τους Κραβαρίτη, Παναγιωτίδη, Εμέκα (Σικαλόπουλο), Τζιόλα, Λαμπρόπουλο, Αναστασάκο Γιώργο, Ρασσιά Λεωνίδα, Ζαραφέτα, Κοτσοβό, Αναστασάκο Ηλία (Σιγαλό), και τον Μουλιάτο στο ντεμπούτο του.

Η Ένωση παρέμεινε στην 6η θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς.

Την επόμενη 18η  αγωνιστική ταξιδεύει στη Καλαμάτα για να αντιμετωπίσει την πρωτοπόρο του ομίλου.