Σπάρτη: Άξιζε το θετικό αποτέλεσμα στα Τρίκαλα

0
1

Η Σπάρτη αγωνίστηκε στα Τρίκαλα στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής με τους γηπεδούχους να επικρατούν 1-0.

Οι Σπαρτιάτες έκαναν μια πολύ καλή εμφάνιση έχοντας και οριζόντιο δοκάρι με τον Τιράρ στο 41ο λεπτό μετά από ατομική ενέργεια και απείλησαν με τους Καινούργιο, Τιράρ και Βαλμά – σουτ από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Καινούργιο, από λάθος του τερματοφύλακα, έγινε κόντρα και η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Έπεσε μαχόμενη η ομάδα, με ψηλά το κεφάλι, είχε ευκαιρίες να το κάνει 1-1, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει
Μέχρι το τελευταίο λεπτό προσπάθησαν οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν και στο τέλος μένει το αίσθημα της απογοήτευσης.
Τα Τρίκαλα είχαν ελάχιστες ευκαιρίες αλλά κατόρθωσαν να σκοράρουν με τον Μαρκόφσκι στο 35ο λεπτό  και πήραν μια νίκη χρυσάφι που τους ανεβάζει στους 21 βαθμούς.
Την επόμενη αγωνιστική η Σπάρτη υποδέχεται τον Ηρακλή την Κυριακή 10 Μαρτίου.

Γκολ: Μαρκόφσκι το 1 – 0 στο 35′.

Δοκάρι: Τιράρ στο 41′.

Σπάρτη: Πάντος, Λώλος, Βαλμάς (37′ Φραγκούλης), Κολτσίδας, Αρώνης, Τσίμαν, Τιεντσέ,  Αγγελόπουλος,  Τιράρ, Νάτσης (52′ Παυλής), Καινούργιος.