Κύπελλο Λακωνίας: Ζωντανή ενημέρωση του μεγάλου τελικού!

0
14

Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Λακωνίας σας καλοσωρίζει στον 46ο τελικό του Κυπέλλου ερασιτεχνών Λακωνίας όπου τίθενται αντιμέτωποι ο Πανγυθεατικός και η Αθλητική Ένωση Πελλάνας Καστορείου.

Βράβευση του Θύμιου Σταυρόπουλου από την ΕΠΣ Λακωνίας και τον Πρόεδρο Τάκη Καρρά

Πανγυθεατικός 1 – 1 πέναλτι Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου

(0 – 1 ημίχ, 1 – 1 κανονική διάρκεια,

1-1 ημίχρονο παράτασης, 1-1 τελικό παράταση)

Γκολ: Σικαλόπουλος με πέναλτι το 0 – 1 στο 43′, Πλεμμένος με απευθείας εκτέλεση φάουλ το 1 – 1 στο 78′

Αναστασάκος Γιώργος το όγδοο πέναλτι για την Ένωση, 6-7

Μπουρελάκος το όγδοο πέναλτι για τον Πανγυθεατικό, μπλοκάρει ο Κραβαρίτης.

Κυπελλούχος η Ένωση.

Α’ ημίχρονο

14:44 Έναρξη πρώτου ημιχρόνου

4′ Κατσικάς σουτάρει, αποκρούει ο Κραβαρίτης και ο Γραμματικός σουτάρει αλλά ο Κατσικάς δεν προλαβαίνει τον Κραβαρίτη. Η πρώτη καλή στιγμή για τον Πανγυθεατικό

11′ Κατσικάς με κεφαλιά απειλεί πάλι την εστία του Κραβαρίτη

16′ Φάση διαρκείας μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πλεμμένου, ο Γρηγορακάκης δεν μπορεί να βρει καλά την μπάλα

19′ Φάουλ από δεξιά του Λαμπρόπουλου, προβολή παίκτη της Ένωσης και εντυπωσιακή απόκρουση του Μακρή.

Κοντογιάννης σουτάρει έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Μακρής.

34′ Mιχελάκος την πρώτη κίτρινη

37′ Κίτρινη Κουρτέσης

42′ Μουλιάτος περνά τον Γρηγορακάκη ο οποίος κρατά τον Μουλιάτο και ο Παλαμίδας υποδεικνύει πέναλτι.

43′ ΓΚΟΛ, Σικαλόπουλος εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα και 0-1 για την Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου

45′ Κοτσοβός κίτρινη

Β’ ημίχρονο

15:44 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

50′ Σικαλόπουλος το σουτ, αδύναμο μπλοκάρει ο Μακρής.

61′ Πλεμμένος πλασάρει, ο Κραβαρίτης διώχνει σε κόρνερ

65′ Κουρτέσης με σουτ έξω από την περιοχή και Γρηγορακάκης δεν μπορούν να ισοφαρίσουν, νικητής ο Κραβαρίτης.

68′ Ζαραφέτας αντικαθιστά τον Μπαρόνε

76′ Kατσικάς δυνατή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά του Πλεμμένου, Κραβαρίτης κρατά το μηδέν για την Ένωση

78′ ΓΚΟΛ, Πλεμμένος με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφαρίζει.

87′ Δεύτερη κίτρινη στον Γρηγορακάκη, κόκκινη κάρτα, με 10 ο Πανγυθεατικός

Κίτρινη ο Μπουρελάκος

88′ Τσακωνάκος αντικαθιστά τον Σουκούλι

Ακυρώνεται γκολ του Μουλιάτου στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Παράταση Α’ ημίχρονο

93′ Γιόμπουε το σουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μακρή

94′ Μουλιάτος το σουτ μέσα από την περιοχή, αστοχεί

99′ Πετζαρομάν κίτρινη

100′ Φάουλ σε καλή θέση με τον Πλεμμένο που δεν βρίσκεισότοχ αυτή τη φορά.

Παράταση Β’ ημίχρονο

107′ Πλεμμένος κάρτα

109′ Πλατάνας αντικαθιστά τον Γιόμπουε

117′ Μεγάλη στιγμή με τον Σικαλόπουλο από κοντά να μην μπορεί με κεφαλιά να νικήσει τον Μακρή.

Διαιτητής του τελικού είναι ο Γεώργιος Παλαμίδας με βοηθούς τον Αντώνιο Ατσαβέ, Δημήτριο Καρβούνη, και τέταρτο διαιτητή τον Αλέξη Αγρανιώτη.

Παρατηρητές είναι οι Παναγιώτης Κριμήτσος, Ιωάννης Μπόκος, Νικόλαος Σταματάκος.