Καρυάτιδες: Άλωσαν την Καλαμάτα με εξάρα!

0
152

Την Κυριακή 17 Μαρτίου στο Γήπεδο Ασπροχώματος στη Καλαμάτα και ώρα 15:00μμ διεξήχθει η 11η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Γυναικών μεταξύ του Εθνικού Καλαμάτας και των Καρυάτιδων Σπάρτης.Σε μια ζεστή ημέρα η ομάδα μας έκανε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της δείχνωντας απο την αρχή ότι είχε το κυρίαρχο ρόλο του παιχνιδιού κάνοντας ένα εξαιρετικό passing game απέναντι σε ένα ανορθόδοξο τρόπο παιξίματος για δεύτερη φορά της αντίπαλης ομάδας…της γιόμας!

Παρόλα αυτα η ομάδα μας επιβλήθηκε με Αγγλικό σκορ 3-6, δείχνωντας ότι στο 1ο γύρο του Πρωταθλήματος η ομάδα μας έχει αδικηθεί βαθμολογικά,κάνοντας μια εξαιρετική πορεία μέχρι στιγμής στο 2ο γύρο!
Επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα τελέσει το ρεπό της και θα αγωνιστεί ξανά στις 14 Απριλίου εκτός με το πρωτοπόρο Μεσολογγι!!!

Ευχαριστούμε τον κ. Πολυζώη Καββούρη για την ευγενική προσφορά γεύματος στο εστιατόριο Lucoulos Σπάρτης πριν από τον σημερινό αγώνα!

Το φιλμ του αγώνα

Σε ενα παιχνιδι φωτια με πολύ ήλιο και ζέστη σήμερα στο γηπεδο Ασπροχωματος και ώρα 15:00μμ οι Καρυατιδες αντιμετώπισαν στο 2 γύρο του Πρωταθλήματος τον Εθνικό Καλαματας.

Στο 10 λεπτό οτι απο εκτελεση φαουλ της Λαμπράκη κ απο κοντρες μεσα στη περιοχη η Γιωργια Παπαγιαννη ανοιξε το σκορ κανωντας το 0-1, στο 15λεπτο με προσωπικη ενεργεια της Λαμπρακη εκανε το 0-2 και στο 20 λεπτο κερδιζωντας πεναλντι η Λαμπρακη εκανε το 0-3.

Στη συνεχεια ο αντιπαλος καταφερε κ ανοιξε το σκορ κανωντας το1-3 ενώ στη συνεχεια η Γοματου εκανε το 1-4 όμως πριν λήξει το ημιχρονο ο αντιπαλος ξανα μείωσε κλεινωντας το ημιχρονο με 3-4.

Στο 2ο ημιχρονο η ομάδα μας μπηκε πιο δυναμικα τα εδωσε όλα μεχρι τέλους καταφερνωντας να σκοραρουν και η Βασιλικη Κοντογονη με εναν συνδυασμο με τη Ελενη Γοματου αλλα και η Πεννυ Αντωνιου με ενα απιστευτο γκολ με απευθειας σουτ στο 90 σχεδον απο το κέντρο.