Football League: Βαθμολογία, αναλυτικά στοιχεία 24ης αγωνιστικής

0
72

1. Βόλος 52

2. Απόλλων Λάρισας 43

3. Πλατανιάς 40

4. Παναχαϊκή 40

5. Απόλλων Πόντου 40

6. Κέρκυρα 37

7. Εργοτέλης 37

8. Κισσαμικός 37

9. ΑΕ Καραϊσκάκης 34

10. Δόξα Δράμας 31

11. Ηρακλής 30

12. Τρίκαλα 28

13. Ηρόδοτος 25

14. Αήττητος 22

15. Σπάρτη 18

16. Αιγινιακός 13

 

Αποτελέσματα 24ης αγωνιστικής

Τετάρτη 27 Μαρτίου

Βόλος – Ηρόδοτος 5-0 (35′ Μάντζης, 60′, 70′, 89′ Φράγκος, 76′ Κόκορης)

Πλατανιάς – Σπάρτη 7-0 (6′, 53′, 79′ Λουκίνας, 50′ Παπανικολάου, 52′ Νάτσης (αυτ), 69′ Μιγκέλ, 90+1′ Παπουτσογιαννόπουλος.)

Αήττητος Σπάτων – Καραϊσκάκης Άρτας – ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Τρίκαλα – Κέρκυρα 1-0 (33′ Μαρκόβσκι)

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου 3-1 (45′ Λίταινας, 62′, 85′ Μπραμπίγια /  9′ Δημητριάδης)

Εργοτέλης – Αιγινιακός 4-1 (43′, 90+1 Έφορντ, 70′ Ροβίθης, 73′ Μανουσάκης / 84′ Σοφιάνης)

Παναχαϊκή – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-3 87′ Ελευθεριάδης / 7′, 73′ Κάσσος, 53′ Αρναρέλλης (1-3)

Πέμπτη 28 Μαρτίου

Ηρακλής – Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3, Καυτανζόγλειο Στάδιο)

 

 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Μπαχανάκ, Μπουρσέλης (67′ Οικονόμου), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Γροντής (52′ Ροβίθης), Μπρους, Τσέλιος, Κουατένγκ (59′ Κατσούρι), Έφορντ, Μανουσάκης.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Τζεμ Καρατζά): Καραγκιόζης, Τοπαλίδης Σ., Στάνιτς, Πετρούσης, Ζήσης, Βελκόβσκι, Βλαχομήτρος (74′ Ζαννάκης), Πιαστόπουλος (90′ Τοπαλίδης Ι.), Κούστα, Έππας (61′ Σοφιάνης), Παπαδόπουλος.

 

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Πίτκας, Κόκας, Πίτου Γκαρσία, Δόρης, Κότο (Φράγκος), Ηλιόπουλος, Καρρίκι, Λούκας Γκαρσία, Μάντζης, Ενγκουέμ, Γκαλίτσιος.

Ηρόδοτος (Γιώργος Λυρώνης): Ξενοδόχοφ, Γιαλούσης, Γραικός, Χατζηλιάδης, Ανδρέου, Παπαγγελής, Κασαπάκης, Αργκιλέσι (45′ λ.τρ. Μουκίδης), Νύκταρης, Πίντο (42′ λ.τρ. Αμαραντίδης), Ζαμπορόφσκι.

 

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Στ. Ποζατζίδης (56’ Παπουτσογιαννόπουλος), Ρουσσάκης, Κόρτσταμ (70’ Πουρζιτίδης), Τσαμούρης, Παπανικολάου (78’ Κωστίκος), Μποσέτι, Καραγκούνης, Νίλι, Μιγκέλ, Λουκίνας

ΣΠΑΡΤΗ (Παναγιώτης Αποστολάκος): Σφέτσος, Φραγκούλης, Δαδάκος (61’ Αγγελόπουλος), Νάτσης (53’ Αρώνης), Ζιεμάν, Ντούσκας, Τιράρντ, Βαλμάς, Ζαχαριουδάκης, Λόπεζ, Καινούργιος (29’Λώλος)

 

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Μίλος Κόστιτς): Ταϊρης, Πάνος, Ντόσης, Γκότοβος, Ντιαλό, Τσιάρας, Λάσκαρης, Τριανταφυλλάκος, Μαρκόφσκι, Τσιμίκας, Ράντι (84’ Σισέ)

ΚΕΡΚΥΡΑ (Νίκος Αναστόπουλος): Κουτζαβασίλης, Σανδραβέλης, Κρητικός Νικος (84’ Γεωργακόπουλος), Τουράμ, Σιατραβάνης, Αναστασίου, Μότα (46’ Πασάς), Ιωάννου, Λινάρδος, Θεοδωράκης, Νίκιτς (62’ Ζορμπάς)

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρα, Καρατάσιος, Σουλιώτης, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Μπραμπίγια, Λούκας Ράμος (56′ Τασιούλης), Λουκάο (89′ Μπιμάι), Λίταινας, Μαρκολίνο (79′ Γκουντρουμπής).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Σουντουρά, Γεωργιάδης, Δημητριάδης, Πουρτουλίδης, Τσουμάνης, Κυβελίδης, Καλογέρης, Θεολόγου, Σαμαράς, Ολαϊτάν (20′ λ.τ. Λουφάκης).

 

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σάκης Τσιώλης): Πέτριτς, Σταμόπουλος, Πλέγας (27′ Μπαστακός), Αργυρόπουλος, Φουρλάνος (76′ Παπατόλιος), Ελευθεριάδης, Μόσνι, Ντάσιος, Κυνηγόπουλος, Μωραΐτης (46′ Κολ), Τσελεπίδης.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Αλιε, Παπαχρήστος, Φάζος, Μουμίν, Σελινιωτάκης, Τεγούσης, Ρίσκι (83′ Αποστολόπουλος) Αρναρέλλης (75′ Βρεττός), Κάσσος, Κουσκουνάς (38′ Τόλι).

 

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25Η):

Σάββατο 30 Μαρτίου

Ηρόδοτος – Πλατανιάς (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Νέας Αλικαρνασσού)

Κυριακή 31 Μαρτίου

Σπάρτη – Καραϊσκάκης Άρτας (16:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Δόξα Δράμας – Αήττητος Σπάτων – ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Κέρκυρα – Βόλος (15:00 ΕΡΤ3, ΕΑΚ Κέρκυρας)

Απόλλων Πόντου – Ηρακλής (16:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Αιγινιακός – Τρίκαλα (16:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)

ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Λάρισας (16:00, Γήπεδο Περιβολίων)

Παναχαϊκή – Εργοτέλης (16:00, Γήπεδο Αγυιάς)