Σπάρτη: Διασυρμός στα Χανιά

Η Σπάρτη διασύρθηκε στα Περιβόλια με σκορ 7-0 από τον Πλατανιά στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής.

Ένα σκορ που αμαυρώνει την φετινή περίοδο και αποτυπώνει τα πολλά προβλήματα της ομάδας με κυριότερο το οικονομικό.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι Σπαρτιάτες είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή με τον Νάτση να εκτελεί φάουλ άουτ.

Η απάντηση ήταν άμεση από τους γηπεδούχους, με τον Λουκίνα να σκοράρει έπειτα από πάσα του Νίλι.

Στο 11΄ ο Μπιανκόνι δεν μπόρεσε να φανεί απειλητικός σε επικίνδυνη παράλληλη σέντρα. Στο 45′ ο Λόλος σούταρε δυνατά με τον Γκοτ να διώχνει δύσκολα.
Στην επανάληψη, ο Πλατανιάς με τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτα (50-54) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, εκμεταλλευόμενος την κούραση των φιλοξενούμενων από την υπερπροσπάθεια στο πρώτο μέρος.

Αρχικά στο 50′ ο Παπανικολάου έκανε το 2-0, ο Νάτσης με αυτογκόλ στο 52′ έκανε το 3-0 και ο Λουκίνας με το δεύτερο τέρμα του στο 54′ έκανε το 4-0.

Ο Μπιανκόνι στο 69′ έκανε το 5-0, για να έρθει ο Λουκίνας δέκα λεπτά μετά να κάνει το 6-0, με το τρίτο προσωπικό του τέρμα. Το τελικό 7-0 έγραψε ο Παπουτσογιαννόπουλος στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική 25η η Σπάρτη υποδέχεται στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης τον Καραϊσκάκη την Κυριακή με ώρα έναρξης 16:00.