Έντονες αποδοκιμασίες προς μεγαλομέτοχο και διοίκηση, χειροκροτήθηκαν οι ποδοσφαιριστές.

0
192

Έντονες αποδοκιμασίες των φιλάθλων της Σπάρτης προς την διοίκηση της ομάδας κατά την διάρκεια και μετά το τέλος του εντός έδρας αγώνα με την Ένωση Καραϊσκάκης.  Αρκετοί μάλιστα έφυγαν πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.  Λίγες ώρες μετά τα γεγονότα που εκτυλίχθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης το Δ.Σ. ανακοίνωσε την παραίτησή του – πατήστε εδώ. Μεγαλομέτοχος παραμένει ο Δημήτρης Βουδούρης ο οποίος καθόταν στο πάγκο της ομάδας στο σημερινό αγώνα.

Αξιοσημείωτη αρκετό χρόνο πριν την έναρξη του αγώνα η μεγάλη παρουσία της ασφάλειας, η αστυνομική δύναμη καθώς και άτομα προσωπικής ασφαλείας σε ένα αγώνα όπου έδωσαν το παρών μόνο φίλαθλοι των γηπεδούχων.

Μελανό σημείο είναι η πολύ φτωχή παρουσία του κόσμου στις κερκίδες του Δημοτικού Σταδίου Σπάρτης σε μια ιδανική καιρικά ημέρα για να βρεθεί κάποιος στο γήπεδο. Κάτι το οποίο αποδεικνύει την μεγάλη δυσαρέσκεια των Σπαρτιατών για τα γεγονότα που λαμβάνουν χώρα στην ομάδα.  Ο φίλαθλος κόσμος δεν ξεπερνούσε τα 100-150 άτομα ….

Στο αγωνιστικό κομμάτι νικήτρια η ομάδα της Άρτας με σκορ 4-0 με τον Τζιώρα να πετυχαίνει χατ τρικ.

Οι φίλαθλοι της Σπάρτης εξέφρασαν με έντονο τρόπο την αγανάκτησή τους προς τους διοικούντες  της ομάδας.

Ταυτόχρονα εξέφραζαν την απορία τους για βασικούς ποδοσφαιριστές της ομάδας οι οποίοι δεν πήραν καθόλου χρόνο συμμετοχής απευθυνόμενοι στο νέο προπονητή της ομάδας.

Κάτι το οποίο έθιξε και ο Βάλης κατά την συνέντευξη τύπου – πατήστε εδώ.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας χειροκροτήθηκαν μετά την λήξη της αναμέτρησης.

Ο σημερινός αγώνας ήταν ο πρώτος στον οποίο έκατσε στο πάγκο της ομάδας ο Ηλίας Βάλης ο οποίος δεν έκανε ούτε μια αλλαγή στο ντεμπούτο στο πάγκο της Σπάρτης έχοντας στη διάθεσή του 16 ποδοσφαιριστές υποστηρίζοντας στη συνέντευξη τύπου ότι είχε τραυματίες και ότι είχε δύο στόπερ στη διάθεσή του.

Αγωνίστηκαν και τα ενενήντα λεπτά οι Σφέτσος, Φραγκούλης, Δαδάκος, Καλούσης, Τσίμαν, Ντούσκας, Ζαχαριουδάκης, Τουρέ, Ρόμο, Νάτσης, Καινούργιος.

Στο πάγκο έμειναν ποδοσφαιριστές που έχουν πολλά λεπτά συμμετοχής κατά την φετινή αγωνιστική περίοδο ο τερματοφύλακας Πάντος, οι αμυντικοί Αρώνης, Κολτσίδας και Λώλος. Εκτός αποστολής, στις κερκίδες ήταν ο κορυφαίος σε πολλούς αγώνες σύμφωνα με την απόδοση του αμυντικός μέσος Τιεντσέ ο οποίος είχε εκτίσει την ποινή τιμωρίας λόγω καρτών την προηγούμενη αγωνιστική με τον Πλατανιά.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του isports.gr οι πέντε ποδοσφαιριστές που ήταν στο πάγκο δεν ήταν τραυματίες.

Την επόμενη – 26η – αγωνιστική η Σπάρτη ταξιδεύει στη Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον Ηρόδοτο.