Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής 31 Μαρτίου

0
115

Πολλά γκολ και εκπλήξεις για την 24η αγωνιστική της Γ’ εθνικής, στην τελική ευθεία η μάχη για άνοδο και υποβιβασμό.

1ος όμιλος
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης 0-3 (6′-46′ Χριστοφορίδης, 75′ Κωτίδης)
Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0 (12′ Χούσινετς, 39′ Νικλητσιώτης, 43′ Μκρτσιάν)
ΑΕ Καλαμπακίου – Καβάλα 1-3 (78′ Μίτρε / 83′-90+ Βαλαβανόπουλος, 88′ Λίτσκας)
Πανσερραϊκός – Εθνικός Σιδηροκάστρου 4-0 (28′ Ομπόσου, 31′-69′ Παπαβασιλείου, 33′ Πέτρου)
Αλέξανδρος Κιλκίς – Κεραυνός Πέρνης 1-0 (27′ Αηδονίδης)
Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου 1-0 (67′ Μουδούρογλου)

2ος όμιλος
Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0 (38′ Σούκιας)

ΑΣ Γιαννιτσά – Μακεδονικός 1-1 (32′ Χιντασέλι / 5′ Καρλόπουλος)
Εδεσσαϊκός – Ερμής Αμυνταίου 3-0 (14′ Ταουσιάνης, 38′-50′ Παπαδημητρίου)
Αγροτικός Αστέρας – ΠΟ Τριγλίας 0-3 (38′ Ντούνγκα, 55′ Μπέσσας, 77′ )
Μελιτέας Μελίτης – ΑΠΕ Λαγκαδά 5-1 (27′ Λεζάκης, 35′-90+ Ρωμαίος, 72′ Σεκκουλίδης, 79′ Μπατμάς / 90+ )
Ολυμπιακός Κυμίνων – Αλμωπός Αριδαίας 1-1 (90+ Ρακαβίνας / 88′ Ελευθεριάδης Λ.)
Άρης Παλαιοχωρίου – Βέροια 2-1 (25′ Τσιντογιάννης, 47′ Σιμόνι / 90+ Βεργώνης)

3ος όμιλος
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας – Μακεδονικός Φούφα 2-0 (4′-53′ Ηλίας)

Θρίαμβος Σερβιανών – Κρόνος Αργυράδων 1-1 (35′ Μπλέτσας / 69′ Κάνεφ)
Ναυπακτιακός – Τηλυκράτης 0-3 (51′ Φράγκος, 58′ Γεωργούσης, 85′ Πριόνας)
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΕ Λευκίμμης 2-1 (11′, 90′ / 74′ Τσεβανέδης)
Γρεβενά Αεράτα – Θεσπρωτός 1-2 (73′ Βασιλόπουλος / 38′ Γώγος, 90′ Πόζογλου)
ΑΟ Φλωριάδας – Αχέρων Καναλακίου 0-3 α.α.

4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου – Φωκικός 6-1 (31′-45+ Μάντζιος, 53′ Οικονομόπουλος, 61′ Σερτζίνιο, 81′-90+ Καμπλιώνης / 86′ Τσιούτσιας)

ΑΣ Μετέωρα – ΑΟ Στυλίδας 4-0 (43′ Λίτσιος, 59′ Σκόνδρας, 62′ Ουζούνογλου, 90′ Μαρούδας)
Αστέρας Ιτέας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 3-0 (19′ Αλεξίου, 62′ Κακκάβας, 87′ Γεωργουσόπουλος)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Νίκη Βόλου 0-0
Πιερικός – Θησέας Αγριάς 2-0 (37′ Μπουζούκης, 45′ Σεχολάρι πεν)
ΓΣ Αλμυρού – Απόλλων Μακρυχωρίου 4-0 (13′ Γκίκας, 36′-45′-56′ Τσελεπής)
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Σελλάνων 0-3 α.α.

5ος όμιλος
Προοδευτική – Ατρόμητος Πειραιά 1-1 (68′ / 21′ )

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Γιούχτας 1-0 (78′ Τσίτας)
Ατσαλένιος – ΑΠΟ Κερατσίνι 1-0 (52′ Καϊμακαμούδης)
ΑΟ Παλαιόχωρας – Αμπελακιακός 0-1 (51′ Χαλούλος)
ΑΟ Επισκοπής – ΑΕ Νεάπολης 6-1
Εθνικός – Ιωνικός 0-0

6ος όμιλος
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Ρόδου 0-0

Πανηλειακός – Παναιγιάλειος 0-1 (64′ Φουρτάδο)
Θύελλα Ραφήνας – Αχαρναϊκός 0-1 (10′ Τσιντώνης)
Πανμοβριακός – Ιάλυσος 0-4 (11′ Περογαμβράκης, 20′ Τσούπρος, 45′ Παπαδόπουλος, 72′ Κωνσταντόπουλος)
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Νίκη Τραγανού 1-1 (59′ Τρίγκας Α. / 70′ Κολοτούρος Δ.)
Αστέρας Αμαλιάδας – Παλληνιακός 0-3 (50′ Σάμιος, 55′ Κυριόπουλος, 63′ Κυριόπουλος)

7ος όμιλος
Αιγάλεω – Ηλυσιακός 2-0 (18′ Φαρινόλα, 56′ Βέρμπης)

Αιολικός – Πανθηραϊκός 1-1 (41′ Βουτσιώτης πεν / 79′ Τσίγκρος)

8ος όμιλος
ΑΟ Εικοσιμίας – Μανδραϊκός 2-6

Παναργειακός – ΑΟ Κατασταρίου 2-0 (33′ Μουσταφάι, 40′ Μαρουκάκης)
ΑΟ Υπάτου – Παναρκαδικός 1-1 (69′ Καράι / 26′ Γεωργόπουλος)
Αμβρυσσέας Διστόμου – Ένωση Λέρνας 3-0 (38′ Δήμου, 44′ Βας, 55′ Φωτόπουλος)
Ασπρόπυργος – Καλαμάτα 5-0 (4′-34′ Βασιλείου, 20′ Νατσιόπουλος. 40′ Καραλής, 65′ Δουκάκης)
Πάμισος – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2 (80′ Δημητρακόπουλος / 14′ Κράσι, 53′ Σαμπατάκος)