Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα τελευταίας αγωνιστικής. Ποιοι ανέβηκαν, υποβιβάσθηκαν

0
2

Πρωταθλητής στέφθηκε ο ΟΦ Ιεράπετρας ο οποίος κέρδισε με 2-0 στην έδρα του τον Εθνικό. Πρωτιά για Καβάλα, Βέροια, Κρόνο Αργυράδων, Ολυμπιακό Βόλου και Ασπρόπυργο, πάει μπαράζ ο Ιωνικός και ο Θεσπρωτός.

1ος όμιλος

26η αγωνιστική

ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου 1-0

Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός 0-0

Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα 0-3

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 3-2

Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού 3-1

Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 6-0

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-5

Ανέβηκε: Καβάλα

Μπαράζ: Νέστος Χρυσούπολης

Υποβιβάστηκαν:ΑΕ Καλαμπακίου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ασπίδα Ξάνθης, Εθνικός Σιδηροκάστρου, ΠΑΟΚ Κοσμίου

2ος όμιλος

26η αγωνιστική

Αγροτικός Αστέρας – Βέροια 0-2

Γιαννιτσά – Αλμωπός Αριδαίας 2-1

Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1

Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΟ Κουφαλίων 0-0

Μακεδονικός – Τρίγλια Διακόπηκε

Νίκη Αγκαθιάς – ΑΠΕ Λαγκαδά 4-0

Ολυμπιακός Κυμίνων – Μελιτέας Μελίτης 1-0

Ανέβηκε: Βέροια

Μπαράζ: Τρίγλια

Υποβιβάστηκαν: ΠΑΟ Κουφαλίων, Ολυμπιακός Κυμίνων, Μελιτέας Μελίτης, ΑΠΕ Λαγκαδά, Ερμής Αμυνταίου

3ος όμιλος

26η αγωνιστική

Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2

Θριάμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός 0-3

Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης 1-0

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Λευκίμμη 0-2

Ναυπακτιακός – Αχέροντας Καναλακίου 0-1

Σούλι Παραμυθιάς – Φλωριάδα 3-0 α.α

Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

Ανέβηκε: Κρόνος Αργυράδων

Μπαράζ: Θεσπρωτός

Υποβιβάστηκαν: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Θρίαμβος Σερβιανών, Μακεδονικός Σιάτιστας, Γρεβενά Αεράτα, Φλωριάδα

4ος όμιλος

26η αγωνιστική

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-3 α.α.

Θησέας Αγριάς – Στυλίδα 3-1

Μετέωρα Καλαμπάκας – Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας 4-4

Ολυμπιακός Βόλου- Αλμυρός 0-0

Πιερικός – Νίκη Βόλου 1-2

Φωκικός – ΑΟ Σελλάνων 1-1

Ανέβηκε: Ολυμπιακός Βόλου

Μπαράζ: Νίκη Βόλου

Υποβιβασμός: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Απόλλων Μακρυχωρίου, Στυλίδα, Φωκικός, Αναγέννηση Καρδίτσας

5ος όμιλος

26η αγωνιστική

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Νεάπολη 4-0

Ατσαλένιος – Ιωνικός 1-2

Γιούχτας – Κερατσίνι 2-1

Επισκοπή – Παλαιόχωρα 2-0

ΟΦ Ιεράπετρας – Εθνικός 2-0

Προοδευτική – Αμπελακιακός 3-0

Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

Ανέβηκε: ΟΦ Ιεράπετρας

Μπαράζ: Ιωνικός

Υποβιβασμός: Προοδευτική, Αμπελακιακός, Παλαιόχωρα, Ατρόμητος Πειραιά, Νεάπολη

6ος όμιλος

26η αγωνιστική

Αστέρας Αμαλιάδας – Ιάλυσος Ρόδου 0-5

Παλληνιακός – Παναιγιάλειος 3-1

Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού 2-3

Πανμοβριακός Ριόλου – Θύελλα Ραφήνας 1-2

ΠΑΟ Βάρδας – Αχαρναϊκός 1-2

Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Βραχνέϊκων 0-3

Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

Ανέβηκε: Ιάλυσος Ρόδου

Μπαράζ: Διαγόρας Ρόδου

Υποβιβάστηκαν: Παναιγιάλειος, Νίκη Τραγανού,Πανμοβριακός Ριόλου, Φοίβος Κρεμαστής, Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος

22η αγωνιστική

Άγιοι Ανάργυροι – Κόρινθος 3-0

Άγιος Ιερόθεος – Απόλλων Ερέτριας 7-3

Ηλυσιακός – Θύελλα Καμαρίου 1-0

Πανθηραϊκός – Καλλιθέα 1-1

Χαλκίδα – Αιολικός 1-0

Χαραυγιακός – Αιγάλεω 0-2

Ανέβηκε: Αιγάλεω

Μπαράζ: Αιολικός

8ος όμιλος

26η αγωνιστική

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Εικοσιμίας 2-1

ΑΟ Υπάτου – Αστέρας Βλαχιώτη 5-0

Ασπρόπυργος – Ένωση Λέρνας 5-0

Ένωση Πελλάνας/ Καστορείου – Μανδραϊκός 4-1

Καλαμάτα – Παναρκαδικός 2-2

Καταστάρι – Ένωση Ερμιονίδας 2-3

Παναργειακός – Πάμισος Μεσσήνης 3-0

Ανέβηκε: Ασπρόπυργος

Μπαράζ:Καλαμάτα

Υποβιβάστηκαν:Αμβρυσσέας Διστόμου, Μανδραϊκός, Ένωση Λέρνας, Πάμισος Μεσσήνης, ΑΟ Εικοσιμίας