ΓΑΣ Σκάλας: Πρωταθλητής στα 200μ των εφήβων ο Καριοφύλλης. Χάλκινο μετάλλιο στη σφαιροβολία για τη Σουγλάκου.

0
70

Πρωταθλητής στα 200μ των εφήβων ο Καριοφυλλης-Χάλκινο μετάλλιο στη σφαιροβολία για τη Σουγλακου.

Ο Γιάννης Καριοφυλλης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον δρόμο των 200μ με χρόνο 21.59 ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο τη συμμετοχή του στο πανελλήνιο πρωτάθλημα των εφήβων ύστερα κ από το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στα 100μ.

Την επόμενη Κυριακή ο 17χρονος αθλητής μας θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα των Νέων , κάτω των 23 ετών με στόχο να βελτιώσει την προσωπική του επίδοση.

Η Μαρία Σουγλακου, στη σφαιροβολία, με βολή στα 12.64μ , κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, αγωνιζόμενη με όργανο βαρύτερο από αυτό της κατηγορία των κορασίδων στην οποία ανήκει. Επόμενος αγώνας της αθλήτριας μας είναι το πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων που θα διεξαχθεί στα Τρίκαλα στις 4 και 5 Ιουλίου. Συγχαρητήρια στα παιδιά μας κ ευχόμαστε να συνεχισουν τις καλές εμφανίσεις στους επόμενος αγώνες.