Π.Σ. “Η Σπάρτη”: Πρόκριση στη 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Τα αποτελέσματα της 1ης φάσης.

0
885

Ο Π.Σ. “Η Σπάρτη” υποδέχθηκε στον πρώτο επίσημο αγώνα της περιόδου για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας τον Ατρόμητο Αγίου Γεωργίου.

Ένα εύκολο απόγευμα για τους παίκτες του Μίκι Τσίρκοβιτς οι οποίοι με δύο τέρματα στο πρώτο 45λεπτό με τους Μικελάτο και Πλατάνα πήραν την πρόκριση για την 2η φάση του Κυπέλλου – θα γίνει κλήρωση με όλους τους νικητές της 1ης φάσης να μπαίνουν στην κληρωτίδα.

O τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων, Χαβιάρας, κράτησε το δείκτη του σκορ σε χαμηλά επίπεδα με τους γηπεδούχους να απειλούν σε πολλές περιπτώσεις.

Η ζωντανή ενημέρωση του isports.gr

Π.Σ. “Η Σπάρτη” 2 – 0 τελικό Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου (2 – 0 ημίχ)

ώρα έναρξης: 16:00

Γκολ: Μικελάτος το 1 – 0 στο 35′, Πλατάνας το 2 – 0 στο 45′,

Π.Σ. “Η Σπάρτη”: Πατσιογιώργoς, Λαμπρόπουλος, Ρασσιάς, Παναγιωτίδης, Πλατάνας, Αναστασάκος (53′ Koντογιάννης), Κάρδαρης, Σωτηρόπουλος, Σαμπατάκος, Μικελάτος, Ζαραφέτας.

Κοντογιάννης, Ασπιώτης, Σικαλόπουλος, Ψυχόπαιδας, Δημητρέλης, Αϊβαλιώτης,

Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου: Χαβιάρας, Βαϊντερλής, Τσόφλιας (73′ Φλούρας), Τομάζος, Βέκιος, Σούκας, Καβουλάκης (55′ Xαλκιάς), Πάλλας, Κοκοκύρης, Κρητικός , Τσιρνίκας (82′ Σούκας)

Χαλκιάς, Μπόζος, Φλούρας, Λογοθέτης, Καριβάλης, Σούκας, Πνευματικούδης.

Διαιτητής: Αυγερινός Νικόλαος (Αρκαδίας), Βοηθοί: Τσούκας Παναγιώτης (Αρκαδίας), Σταματόπουλος Νικόλαος (Αρκαδίας).

Παρατηρητής διαιτησίας είναι Λάμιας Σταύρος (Μεσσηνίας).

Α’ ημίχρονο

2′ Σουτ Μικελάτου, αποκρούει ο Χαβιάρας

9′ Κάρδαρης ωραία κίνηση και σουτ από το ύψος της περιοχής, αποκρούει εντυπωσιακά ο Χαβιάρας.

11′ Σωτηρόπουλος μετά από πάσα του Μικελάτου σουτάρει πάνω από την εστία του Χαβιάρα.

21′ Σαμπατάκος από κοντά την προβολή, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου, ο οποίος είναι ο καλύτερος παίκτης για τους φιλοξενούμενους.

23′ Διακοπή για υγρά

30′ Mικελάτος προλαβαίνει τον τερματοφύλακα, από το ύψος της περιοχής και αριστερά, δεν βρίσκει στόχο.

34′ Κάρτα στον Πάλλας για μαρκάρισμα, φάουλ για την Σπάρτη, εκτελεί ο

35′ ΓΚΟΛ, Κάρδαρης την πάσα από αριστερά, πλασάρει ο Μικελάτος και κάνει το 1-0 για την Σπάρτη.

43′ Σαμπατάκος τραβάει φανέλα, κίτρινη

45′ Πλατάνας, ο μικρότερος ηλικιακό στο γήπεδο για την Σπάρτη, κάνει το 2-0 μετά από πάσα του πολύ καλού και σήμερα Κάρδαρη.

Β’ ημίχρονο

51′ Πρώτη αλλαγή για την Σπάρτη με τον Κοντογιάννη να αντικαθιστά τον Αναστασάκο

56′ Σαμπατάκος απέναντι από τον Χαβιάρα, σώνει και σε αυτή τη περίπτωση ο τερματοφύλακας της ομάδας της Χίου.

58′ Λαμπρόπουλος σουτάρει, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Πατσιογιώργου

62′ Κίτρινη για διαμαρτυρία στο Ρασσιά

63′ Δημητρέλης αντικαθιστά τον Σαμπατάκο

67′ Λαμπρόπουλος σουτάρει έξω από την περιοχή, αποκρούει σε κόρνερ ο Χαβιάρας.

69′ Σικαλόπουλος αντικαθιστά τον Σωτηρόπουλο

Διακοπή για υγρά

Ο αγώνας έληξε με σκορ 2-0 υπέρ της Σπάρτης η οποία πήρε την πρόκριση για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.