Κύπελλο Ελλάδας: Ζωντανή ενημέρωση Π.Σ. “Η Σπάρτη” – Α.Ο. Υπάτου

Το isports.gr σας ενημερώνει για την εξέλιξη του αγώνα Κυπέλλου Ελλάδας της 2ης φάσης του Π.Σ. “Η Σπάρτη”  με τον Α.Ο. Υπάτου – πατήστε εδώ – για περισσότερες πληοροφορίες – που διεξάγεται την Κυριακή 1η Σεπτεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Για να ανανεώσετε την σελίδα πατήστε F5

Π.Σ. “Η Σπάρτη” 1 – 0 τελικό Α.Ο. Υπάτου (1 – 0 ημίχ)

ώρα έναρξης: 16:30

Γκολ: Σικαλόπουλος το 1 – 0 στο 30.

Α’ ημίχρονο

5′ Ωραία κίνηση του Σωτηρόπουλου από αριστερά

7′ Κεφαλιά του Σπηλιώτη, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιζνιέφσκι.

10′ Μπομπανά σουτάρει, πέφτει αριστερά ο Τσιζνιέφσκι και μπλοκάρει.

12′ Σωτηρόπουλος δεν βρίσκει καλά τη μπάλα, μετά από ωραία σέντρα του Σαμπατάκου

15′ Μπομπανά σουτ έξω από την περιοχή, πέφτει ο Τσζινιέφσκι, η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

21′ Σαχσανίδης με κεφαλιά σε κενή εστία δεν βρίσκει στόχο.

24′ Πλατάνας πατάει την μπάλα, Σαμπατάκος βρίσκει τον Σικαλόπουλο σε καλή θέση, αποκρούει ο Κραβαρίτης.

30′ ΓΚΟΛ, Πλατάνας συνεργάζεται με τον Ζαραφέτα ο οποίος βρίσκει πολύ ωραία τον Σικαλόπουλο, ο τελευταίος αποφεύγει τον Κραβαρίτη και ανοίγει το σκορ για τη Σπάρτη.

36′ Οικονομόπουλος κίτρινη

Β’ ημίχρονο

51′ Κίτρινη Μπανούσης για μαρκάρισμα. Μπομπανά κίτρινη γιατί βιάστηκε να εκτελέσει το φάουλ.

53′ Κίτρινη Δέδες για τράβηγμα φανέλας

Πατάει καλύτερα η Σπάρτη στο δεύτερο ημίχρονο.

59′ Σωτηρόπουλος πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κραβαρίτη

65′ Κάρδαρης από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μετά από πάσα του Σαμπατάκου, δεν μπορεί να βρει στόχο, σημαντική ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

67′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με Σαμπατάκο, αποσόβησε ο Κραβαρίτης και στη συνέχεια σούταρε ο Κάρδαρης, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

71′ Κάρτα ο Ποτουρίδης

Πολύ καλή η Σπάρτη στο δεύτερο ημίχρονο, έπρεπε να είχε σημειώσει και δεύτερο τέρμα, υπενθυμίζουμε ότι στον σημερινό αγώνα δεν αγωνίζονται και δυο κομβικοί ποδοσφαιριστές για την επιθετική λειτουργία της ομάδας, ο Μικελάτος και ο Γεμιστός.

Π.Σ. “Η Σπάρτη”: Τσιζνιέφσκι, Λαμπρόπουλος, Πλατάνας, Παναγιωτίδης, Μπανούσης, Πετρίδης (17′ Ζαραφέτας), Αναστασάκος, Καρδάρης (83′ Κοντογιάννης), Σωτηρόπουλος, Σαμπατάκος, Σικαλόπουλος (88′ Σπυρόπουλος).

Πατσιογιώργος, Σπυρόπουλος, Δημητρέλης, Ζαραφέτας, Αϊβαλιώτης, Κοντογιάννης, Μικελάτος.

Α.Ο. Υπάτου: Κραβαρίτης, 2 Κουτσούμπας, 5 Οικονομόπουλος, 8 Ρούσσης, 3 Παπαχαραλάμπους (75′ Μαλισσόβας), 4 Δέδες, 6 Βιέννας (90′ Μίχος), 11 Σαχσανίδης, 7 Σπηλιώτης, 17 Μπομπανά (90′ Σβίγγος),  9 Ποτουρίδης.

12 Σβίγγος, 13 Μαλισσόβας, 16 Μίχος, 15 Πουλίτσας, 14 Κακκάρας, 10 Καράϊ, 18 Βάθης.

Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος.

Βοηθοί: Ασημακόπουλος Αλέξιος, Λιάπης Χρήστος (Ηλείας).

Παρατηρητής ο Ιωάννης Πορφύρης (Αρκαδίας)