Γ Εθνική 7ος όμιλος: Τρεις νίκες για την Λακωνία στην πρεμιέρα! Αναλυτικά στοιχεία

0
928

Πολύ δυνατό ξεκίνημα για την Λακωνία με τρεις νίκες για Σπάρτη, Αστέρα Βλαχιώτη και Πανγυθεατικό.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Π.Σ. “Η Σπάρτη” – Π.Α.Ο. Βάρδας 3-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Α.Ο. Τσιλιβή 2-1
Αστέρας Βλαχιώτη -Α.Ο. Διαβολιτσίου 2-0
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Παναργειακός 0-0
Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών 1-0
Ένωση Ερμιονίδας-Πανγυθεατικός 0-1
ΑΠΣ Ζάκυνθος – Πανηλειακός 1-0

Βαθμολογία
1. Π.Σ. “Η Σπάρτη” 3
2. Αστέρας Βλαχιώτη 3
3. Διαγόρας Βραχνέικων 3
4. Ναύπλιο 2017 3
5. Ζάκυνθος 3
6. Πανγυθεατικός 3
7. Ολυμπιακός Ζαχάρως 1
8. Παναργειακός 1
9. Πανηλειακός 0
10. ΑΕ Ερμιονίδας 0
11. Θύελλα Πατρών 0
12. ΑΟ Τσιλιβή 0
13. ΑΟ Διαβολιτσίου 0
14. ΠΑΟ Βάρδας 0

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής

Αναλυτικά στοιχεία για την 1η αγωνιστική:

Π.Σ. “Η Σπάρτη” 3 – 0 τελικό Π.Α.Ο. Βάρδας (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Σωτηρόπουλος το 1 – 0 με πέναλτι στο 13′, Γεμιστός το 2 – 0 στο 54′,

Γεμιστός το 3 – 0 στο 56′,

Κόκκινη: Λιόσης στο 45’+, Σικαλόπουλος με δεύτερη κίτρινη στο 90+’

Π.Σ. “Η Σπάρτη” (Μίκι Τσίρκοβιτς): 1 Τσιζνιέφκι, 2 Πλατάνας (60′ Σικαλόπουλος), 12 Κακάμης, 8 Παναγιωτίδης, 11 Σωτηρόπουλος (74′ Πετρίδης), 16 Τσιμικλής (72′ Αναστασάκος), 4 Μπανούσης, 7 Kάρδαρης (68′ Κοντογιάννης), 9 Γεμιστός, 14 Ζαραφέτας, 5 Σαμπατάκος.

15 Ψυχόπαιδας, 3 Κοντογιάννης, 10 Σικαλόπουλος, 6 Αναστασάκος, 18 Πετρίδης, 13 Ασπιώτης, 17 Αϊβαλιώτης.

Π.Α.Ο. Βάρδας (Ντίνος Σπυρόπουλος): 1 Γιώργος Λαδάς, 2 Αντώνης Λιόσης (C), 3 Γεώργιος Χριστόπουλος, 4 Δημήτρης Νικολόπουλος, 5 Ραφαήλ Σιδέρης (61′ Ρουγκάλας), 6 Σωτήρης Νικολακόπουλος, 7 Δημήτρης Αγουρίδης, 8 Νίκος Ντόμας, 9 Γουόλτερ Βαζ (80′ Θεοφιλόπουλος), 10 Θεόδωρος Σαμπανέι (88′ Tσούλης), 11 Κωνσταντίνος Μακρής (60′ Παναγάκης).

12 Ζήσιμος Παναγάκης, 13′ Κωνσταντίνος Ρουγκάλας, 14 Νικόλαος Παλούμπης, 15 Ανδρέας Γούρμος, 16 Αλέξανδρος Θεοφιλόπουλος, 17 Χαράλαμπος Τσούλης, 18 Κουργιάλας

Διαιτητής: Αυγερινός, Βοηθοί: Βεργέτης – Σταματόπουλος (Αρκαδίας), Παρ. Χρονόπουλος (Μεσσηνίας)

Αστέρας Βλαχιώτη 2 – 0 τελικό  Α.Ο. Διαβολιτσίου (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Νέρες το 1 – 0 στο 10′ μετά από πάσα του Παπούλη, Ζαϊμι το 2 – 0 79′ μετά από πάσα του Δωματά.

Αστέρας Βλαχιώτη: Πονηρός, Κουρτέσης (Μαργαρίτης), Τρανταφύλλου, Τσούπρος, Μπριλλάκης, Αρώνης (Λεϊμονίτης), Σταμογιάννος, Δωματάς, Πούτσης, Νέρες, Παπούλης (Ζαϊμι).

Τρακάκης, Χρήστου, Λεϊμονίτης, Αναστασόπουλος, Ζαϊμι, Μαργαρίτης, Γραμματικός

Α.Ο. Διαβολιτσίου: Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος, Λιόλιος, Σεντεμέντες, Μπαστακός, Πιτσίλης, Τζανετέας, Μουλιάτος, Αθανασόπουλος, Γραμματικόπουλος, Γεωργιόπουλος.

Μπαλόπουλος, Τσουκαλάς, Φωτόπουλος, Χόντζα, Κωνσταντακόπουλος, Οδεμισιώτης, Κουλόπουλος.

Διαιτητής: Ρούτσης Ιωάννης, Βοηθοί: Σπηλιώτης Παναγιώτης-Κλεπετσάνης Αθανάσιος (Κορινθίας)

Ένωση Ερμιονίδας 0 – 1 τελικό Πανγυθεατικός (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Ζιβάνοβιτς το 0 – 1 στο 21′,

Πανγυθεατικός (Χρήστος Καρσιώτης): Μπαμπούνης, Μπουρελάκος (C), Λούζης, Γιαταγανάκης, Καρνιάτης, Μιχελάκος, Παναγόπουλος, Ντιόγκο, Ζιβάνοβιτς, Μπουτσικάρης, Καζαντζής.

Δεμερτζής, Βασιλούνης, Τσίγκος, Κυριακόπουλος, Τσουμάκος Σαβόγλου, Μάργαρης

Διαιτητής: Βεργέτης, Βοηθοί: Κύριος- Τσούκας (Αρκαδίας)

ΑΠΣ Ζάκυνθος 1 – 0 τελικό Πανηλειακός (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Ζυγκερίδης το 1 – 0 στο 31′.

Zάκυνθος (Καραμαλίκης)Κουτογλίδης, Μαρίνος, Μπεκατώρος. Πεταλωτής, Γιοχανες, Ντάσης, Πούφλης, Πατίλας, Ζυγκερίδης, Σούρπης, Κούτνικ

Κολεύρης, Στίλα, Μαρίνος Κ., Κούζας, Τζίνα, Τσουκαλάς, Καραμαλίκης

Πανηλειακός (Λούτσος)Καρακίτσος, Νικολόπουλος, Δαλαβούρας, Κύτταρης, Μπαβέλης, Τσίγκρηλας Δ., Λούσκος, Μπάλλας, Τσίγκρηλας Παν., Πρέντι, Παπαπέτρου

Ασημακόπουλος, Σταματελάτος, Κούζης, Μανουσιάδης, Λιαρόπουλος, Κάρδαρης, Κωστόπουλος

Διαγόρας Βραχνέϊκων 2 – 1 τελικό Α.Ο. Τσιλιβή (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Λιβέρης το 0 – 1 στο 9′, Πανάρετος το 1 – 1 στο 37′,

Καλλιτσουνάκης το 2 – 1 στο 40′.

Ολυμπιακός Ζαχάρως 0 – 0 τελικό Παναργειακός (0 – 0 ημίχ)

Ναύπλιο 2017 1 – 0 τελικό Θύελλα Πατρών (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Καλλιμάνης το 1 – 0 στο 34′.