Γ’ Εθνική 7ος όμιλος: Βαθμολογία στοιχεία 1ης αγωνιστικής, πρόγραμμα 2ης αγωνιστικής..

0
590

Η βαθμολογία του 7ου ομίλου
1. Π.Σ. “Η Σπάρτη” 3
2. Αστέρας Βλαχιώτη 3
3. Πανγυθεατικός 3
4. Ναύπλιο 2017 3
5. Ζάκυνθος 3
6. Διαγόρας Βραχνέικων 3
7. Ολυμπιακός Ζαχάρως 1
8. Παναργειακός 1
9. Πανηλειακός 0
10. Ένωση Ερμιονίδας 0
11. Θύελλα Πατρών 0
12. Α.Ο. Τσιλιβή 0
13. Α.Ο. Διαβολιτσίου 0
14. Π.Α.Ο Βάρδας 0

Τρεις νίκες για την Λακωνία σε ένα πολύ δυναμικό ξεκίνημα για τους εκπροσώπους μας.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Π.Σ. “Η Σπάρτη” – Π.Α.Ο. Βάρδας 3-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Α.Ο. Τσιλιβή 2-1
Αστέρας Βλαχιώτη -Α.Ο. Διαβολιτσίου 2-0
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Παναργειακός 0-0
Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών 1-0
Ένωση Ερμιονίδας-Πανγυθεατικός 0-1
ΑΠΣ Ζάκυνθος – Πανηλειακός 1-0

 

 

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής

ΟμάδεςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏρα
ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΥΘΕΙΟΥΚυριακή29/09/1916:00
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ – Α.Π.Σ. ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1961Φ. ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣΚυριακή29/09/1916:00
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣΔ.Α.Κ. ΑΡΓΟΥΣΚυριακή29/09/1916:00
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΝΑΥΠΛΙΟ 2017ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣΚυριακή29/09/1916:00
Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣΣΤΑΔΙΟ ΖΑΚΥΝΘΙΩΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΩΝΚυριακή29/09/1916:00
Π.Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ“ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΚΑΛΑΚΟΣ”Κυριακή29/09/1916:00
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ – Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥΓΗΠΕΔΟ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝΚυριακή29/09/1916:00

 

Αναλυτικά στοιχεία της 1ης αγωνιστικής

Π.Σ. “Η Σπάρτη” 3 – 0 τελικό Π.Α.Ο. Βάρδας (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Σωτηρόπουλος το 1 – 0 με πέναλτι στο 13′, Γεμιστός το 2 – 0 στο 54′,

Γεμιστός το 3 – 0 στο 56′,

Κόκκινη: Λιόσης στο 45’+, Σικαλόπουλος με δεύτερη κίτρινη στο 90+’

Π.Σ. “Η Σπάρτη” (Μίκι Τσίρκοβιτς): 1 Τσιζνιέφκι, 2 Πλατάνας (60′ Σικαλόπουλος), 12 Κακάμης, 8 Παναγιωτίδης, 11 Σωτηρόπουλος (74′ Πετρίδης), 16 Τσιμικλής (72′ Αναστασάκος), 4 Μπανούσης, 7 Kάρδαρης (68′ Κοντογιάννης), 9 Γεμιστός, 14 Ζαραφέτας, 5 Σαμπατάκος.

15 Ψυχόπαιδας, 3 Κοντογιάννης, 10 Σικαλόπουλος, 6 Αναστασάκος, 18 Πετρίδης, 13 Ασπιώτης, 17 Αϊβαλιώτης.

Π.Α.Ο. Βάρδας (Ντίνος Σπυρόπουλος): 1 Γιώργος Λαδάς, 2 Αντώνης Λιόσης (C), 3 Γεώργιος Χριστόπουλος, 4 Δημήτρης Νικολόπουλος, 5 Ραφαήλ Σιδέρης (61′ Ρουγκάλας), 6 Σωτήρης Νικολακόπουλος, 7 Δημήτρης Αγουρίδης, 8 Νίκος Ντόμας, 9 Γουόλτερ Βαζ (80′ Θεοφιλόπουλος), 10 Θεόδωρος Σαμπανέι (88′ Tσούλης), 11 Κωνσταντίνος Μακρής (60′ Παναγάκης).

12 Ζήσιμος Παναγάκης, 13′ Κωνσταντίνος Ρουγκάλας, 14 Νικόλαος Παλούμπης, 15 Ανδρέας Γούρμος, 16 Αλέξανδρος Θεοφιλόπουλος, 17 Χαράλαμπος Τσούλης, 18 Κουργιάλας

Διαιτητής: Αυγερινός, Βοηθοί: Βεργέτης – Σταματόπουλος (Αρκαδίας), Παρ. Χρονόπουλος (Μεσσηνίας)

Αστέρας Βλαχιώτη 2 – 0 τελικό  Α.Ο. Διαβολιτσίου (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Νέρες το 1 – 0 στο 10′ μετά από πάσα του Παπούλη, Ζαϊμι το 2 – 0 79′ μετά από πάσα του Δωματά.

Αστέρας Βλαχιώτη: Πονηρός, Κουρτέσης (Μαργαρίτης), Τρανταφύλλου, Τσούπρος, Μπριλλάκης, Αρώνης (Λεϊμονίτης), Σταμογιάννος, Δωματάς, Πούτσης, Νέρες, Παπούλης (Σαφέτ).

Τρακάκης, Χρήστου, Λεϊμονίτης, Αναστασόπουλος, Ζαϊμι, Μαργαρίτης, Γραμματικός

Α.Ο. Διαβολιτσίου: Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος, Λιόλιος, Σεντεμέντες, Μπαστακός, Πιτσίλης, Τζανετέας, Μουλιάτος, Αθανασόπουλος, Γραμματικόπουλος, Γεωργιόπουλος.

Μπαλόπουλος, Τσουκαλάς, Φωτόπουλος, Χόντζα, Κωνσταντακόπουλος, Οδεμισιώτης, Κουλόπουλος.

Διαιτητής: Ρούτσης Ιωάννης, Βοηθοί: Σπηλιώτης Παναγιώτης-Κλεπετσάνης Αθανάσιος (Κορινθίας)

Ένωση Ερμιονίδας 0 – 1 τελικό Πανγυθεατικός (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Ζιβάνοβιτς το 0 – 1 στο 21′,

Πανγυθεατικός (Χρήστος Καρσιώτης): Μπαμπούνης, Μπουρελάκος (C), Λούζης, Γιαταγανάκης, Καρνιάτης, Μιχελάκος, Παναγόπουλος, Ντιόγκο, Ζιβάνοβιτς, Μπουτσικάρης, Καζαντζής.

Δεμερτζής, Βασιλούνης, Τσίγκος, Κυριακόπουλος, Τσουμάκος Σαβόγλου, Μάργαρης

Διαιτητής: Βεργέτης, Βοηθοί: Κύριος- Τσούκας (Αρκαδίας)

ΑΠΣ Ζάκυνθος 1 – 0 τελικό Πανηλειακός (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Ζυγκερίδης το 1 – 0 στο 31′.

Zάκυνθος (Καραμαλίκης)Κουτογλίδης, Μαρίνος, Μπεκατώρος. Πεταλωτής, Γιοχανες, Ντάσης, Πούφλης, Πατίλας, Ζυγκερίδης, Σούρπης, Κούτνικ

Κολεύρης, Στίλα, Μαρίνος Κ., Κούζας, Τζίνα, Τσουκαλάς, Καραμαλίκης

Πανηλειακός (Λούτσος)Καρακίτσος, Νικολόπουλος, Δαλαβούρας, Κύτταρης, Μπαβέλης, Τσίγκρηλας Δ., Λούσκος, Μπάλλας, Τσίγκρηλας Παν., Πρέντι, Παπαπέτρου

Ασημακόπουλος, Σταματελάτος, Κούζης, Μανουσιάδης, Λιαρόπουλος, Κάρδαρης, Κωστόπουλος

Διαγόρας Βραχνέϊκων 2 – 1 τελικό Α.Ο. Τσιλιβή (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Λιβέρης το 0 – 1 στο 9′, Πανάρετος το 1 – 1 στο 37′,

Καλλιτσουνάκης το 2 – 1 στο 40′.

Ολυμπιακός Ζαχάρως 0 – 0 τελικό Παναργειακός (0 – 0 ημίχ)

Ναύπλιο 2017 1 – 0 τελικό Θύελλα Πατρών (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Καλλιμάνης το 1 – 0 στο 34′.