Α’ κατηγορία: Το αγωνιστικό πρόγραμμα της περιόδου 2019-20

0
812

To isports.gr βρέθηκε στη Νεάπολη Λακωνίας όπου έγινε η κλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων την Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για το αγωνιστικό πρόγραμμα όλων των κατηγοριών

Η έναρξη του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας ορίσθηκε για το διήμερο 5-6 Οκτωβρίου.

1- Βοίας Νεάπολης, 2- Κάστρο Γερακίου, 3- Μολαϊκός, 4- Απόλλων Ξηροκαμπίου,

5- Άρης Σκάλας, 6- Ήφαιστος Βρονταμά, 7- Άμιλλα Αγίου Ιωάννη, 8- Ατρόμητος Συκέας,

9- Αμυκλιακός

Το αναλυτικό πρόγραμμα της Α’ κατηγορίας:

Α’ γύρος

1η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏρα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ – ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣΔΗΜ. ΣΤ. ΦΑΡΙΔΟΣ Ν. ΠΑΠΑΔΑΚΟΣΣάββατο05/10/1916:00
ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣΕΛΟΥΣ “Β. ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ”Σάββατο05/10/1916:00
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ – ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΒΡΟΝΤΑΜΑΣάββατο05/10/1916:00
ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣΚυριακή06/10/1916:00

Ρεπό: Μολαϊκός

2η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδο
ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑΑΜΥΚΛΩΝ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ – ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣΥΚΕΑΣ
ΜΟΛΑΪΚΟΣ – ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΓΕΡΑΚΙΟΥ

Ρεπό: Άρης Σκάλας

3η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδο
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ – ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣΣΥΚΕΑΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ – ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥΒΡΟΝΤΑΜΑ
ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ – ΜΟΛΑΪΚΟΣΕΛΟΥΣ “Β. ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ”
ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

Ρεπό: Άμιλλα Αγίου Ιωάννη

4η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδο
ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣΓΕΡΑΚΙΟΥ
ΜΟΛΑΪΚΟΣ – ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑΔΗΜ. ΣΤ. ΦΑΡΙΔΟΣ Ν. ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ
ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ – ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣΕΛΟΥΣ “Β. ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ”

Ρεπό: Αμυκλιακός

5η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδο
ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ – ΜΟΛΑΪΚΟΣΑΜΥΚΛΩΝ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΣΥΚΕΑΣ
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣΛΟΓΓΑΣΤΡΑΣ
ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

Ρεπό: Κάστρο Γερακίου

6η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδο
ΜΟΛΑΪΚΟΣ – ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ – ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣΕΛΟΥΣ “Β. ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ”
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣΒΡΟΝΤΑΜΑ
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣΛΟΓΓΑΣΤΡΑΣ

Ρεπό: Απόλλων Ξηροκαμπίου

7η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδο
ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ – ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΑΜΥΚΛΩΝ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ – ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣΣΥΚΕΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ – ΜΟΛΑΪΚΟΣΔΗΜ. ΣΤ. ΦΑΡΙΔΟΣ Ν. ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ
ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣΓΕΡΑΚΙΟΥ

Ρεπό: Ήφαιστος Βρονταμά

8η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδο
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥΛΟΓΓΑΣΤΡΑΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ – ΜΟΛΑΪΚΟΣΒΡΟΝΤΑΜΑ
ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΕΛΟΥΣ “Β. ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ”
ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

Ρεπό: Ατρόμητος Συκέας

9η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδο
ΜΟΛΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ – ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΔΗΜ. ΣΤ. ΦΑΡΙΔΟΣ Ν. ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ – ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣΒΡΟΝΤΑΜΑ
ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ – ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥΑΜΥΚΛΩΝ

Ρεπό: Βοίας Νεάπολης

Στο Β’ γύρο αντιστρέφονται οι έδρες των αγώνων