Απόλλων Ξηροκαμπίου: Αυλαία για το Κύπελλο Λακωνίας

0
481

Στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας του Β ομίλου τοpoΛακωνίας βρίσκεται η ομάδας μας ισόβαθμη με τον πρωτοπόρο Π.Α.Ο. Κοκκινόραχης.
Κατά τη πρώτη αγωνιστική ο Απόλλωνας αντιμετώπισε στο Ξηροκάμπι τον Α.Ο Δαφνίου όπου και επικράτησε με σκορ 2-1. Το 1-0 το έκανε ο Γιώργος Κωστάκος με πέναλτι και το τελικό 2-1 ο Γ. Σίδερης στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.
Για τη δεύτερη αγωνιστική ο Απόλλωνας φιλοξενήθηκε από τον Π.Α.Ο. Κοκκινόραχης τη Κυριακή 22/9 στο γήπεδο των Αμυκλών. Η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο μετά από μια πολύ άσχημη εμφάνιση. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Απόλλωνα μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να μειώσουν στο σε 3-2 με δύο γκολ του Γ. Κωστάκου ( το 3-1 με πέναλτι) και το τελικό 3-3 διαμόρφωσε ο Γ. Διαμαντάκος. Οι παίχτες του Απόλλωνα προσπάθησαν να γυρίσουν το παιχνίδι όμως τα σουτ των παιχτών του Απόλλωνα εξουδετερώθηκαν απ την άμυνα και τις επεμβάσεις του αντίπαλου τερματοφύλακα. Τελικά οι δύο ομάδες πήραν το βαθμό της ισοπαλίας.
Η ομάδα μας θα δώσει τον τελευταίο της αγώνα για τη φάση των ομίλων τη Κυριακή 29/9 στις 5:00 μ.μ. στο γήπεδο της Λογγάστρας με αντίπαλο τον Α.Ο. Χρυσάφων.