Α.Ο. Διαβολιτσίου Ναύπλιο 2-3: Η ανατροπή της χρονιάς!

0
493

Αυτοκτόνησε το Διαβολίτσι στο πρώτο του εντός έδρας ματς στην Γ’ Εθνική στο “Καπετάν Βασίλης”, καθώς παρότι προηγήθηκε 2-0 στο τέλος γνώρισε οδυνηρή ήττα με 2-3 με γκολ που δέχτηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Κώστα Παλαμάρα καθώς μόλις στο 2ο λεπτό ο Σεντεμέντες άνοιξε το σκορ ενώ ανάλογο ήταν το ξεκίνημα και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κυριαζόπουλο να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Η ομάδα του Μαντζούνη όμως δεν το έβαλε κάτω, μείωσε το σκορ στο 66ο με τον Σιαλμά, ισοφάρισε στο 90′ με τον Καλλιμάνη και έδτασε στο ανέλπιστο διπλό στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και παί με τον Σαλμά. Ήταν η δεύτερη νίκη για την αργολική ομάδα που έχει κάνει ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Κωνσταντακόπουλος, Σταματελόπουλος, Μπαστακός, Πιτσιλής, Σεντεμέντες, Τζανετέας (72′ Βιγιαφάνε), Κυριαζόπουλος, Φωτόπουλος (60′ Μέμα), Γραμματικόπουλος, Μουλιάτος (55′ Αθανασόπουλος), Λιόλιος (28′ λ.τρ. Γεωργιόπουλος).

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017: Σκαφιδάς, Διαμαντής, Κωτσοβός, Καλλιμάνης, Τριανταφύλλου (65′ Μουσταφάι), Καζάκος (82′ Τόσκα), Οντβόνγκ (57′ Σιαλμάς), Mπούκουρης, Π. Καπλατζής (57′ Χρ. Καπλατζής), Παναγόπουλος, Μεγαρίτης.

ΠΗΓΗ: sport365.gr