Κύπελλο Λακωνίας: Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Β’ φάση. Οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων

0
1052

Κύπελλο Λακωνίας

Α’ όμιλος

Στη Β’ φάση πέρασαν Άμιλλα Αγιου Ιωάννη και Αμυκλιακός

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ 7 3 2 1 0 11 1
2. ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ 6 3 2 0 1 11 5
3. Α.Ε. ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ 2 3 0 2 1 2 9
4. ΠΑΝΚΛΑΔΙΑΤΙΚΟΣ 1 3 0 1 2 1 10

Α.Ε. Λογκανίκου – Άμιλλα Αγίου Ιωάννη

Πανκλαδιατικός 0 – 4 Αμυκλιακός (0 – 0) 

Γκολ: Σπυρόπουλος το 0 – 1 στο 50′, Σπυρόπουλος το 0 – 2 στο 60′,

Κανάρης το 0 – 3 στο 80′, Μερτζανίδης το 0 – 4′ στο 89′.

Β’ όμιλος

Στη Β΄φάση πέρασαν Απόλλων Ξηροκαμπίου και ΠΑΟ Κοκκινόραχης

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ 7 3 2 1 0 13 4
2. Π.Α.Ο.

ΚΟΚΚΙΝΟΡΑΧΗΣ

5 3 1 2 0 8 6
3. Α.Ο. ΔΑΦΝΙΟΥ 2 3 0 2 1 5 6
4. Α.Ο. ΧΡΥΣΑΦΩΝ 1 3 0 1 2 3 13

Α.Ο. Δαφνίου 2 – 2 τελικό ΠΑΟ Κοκκινόραχης (1 – 1)

Γκολ: Στρατάκος το 1 – 0, Κυριακούλιας το 1 – 1 στο 45′,

Σπυρόπουλος με απευθείας φάουλ το 1 – 2, Γιαννόπουλος με πέναλτι το 2 – 2.

Α.Ο. Χρυσάφων 0 – 8 τελικό Απόλλων Ξηροκαμπίου (0 – 3)

Γκολ: Κατσιαφούρος 2 γκολ, Διαμαντάκος, Χριστάκης Λ. Σαρκίρης με πέναλτι, Χριστάκης Γ., Κωστάκος, Χριστάκης Γ.

Γ’ όμιλος

Στη Β’ φάση πέρασαν Άρης Σκάλας και Αίαντας Ευρώτα

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 9 3 3 0 0 10 1
2. ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΡΩΤΑ 6 3 2 0 1 7 4
3. Α.Ο. ΚΡΟΚΕΩΝ 3 3 1 0 2 3 6
4. ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ 0 3 0 0 3 0 9

Α.Ο. Κροκεών 0 – 3 Άρης Σκάλας (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Χριστάκος με πέναλτι το 0 – 1, Χριστάκος με απευθείας φάουλ το 0 – 2,

Βαχαβιώλος το 0 – 3.

Αίαντας Ευρώτα 3 – 0 άνευ αγώνα Ευρώτας Έλους

Δ’ όμιλος

Στη Β’ φάση πέρασαν Ήφαιστος Βρονταμά και Κάστρο Γερακίου

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ 7 3 2 1 0 9 2
2. ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ 5 3 1 2 0 7 1
3. Α.Ο. ΜΥΡΤΕΑΣ 2 3 0 2 1 4 6
4. ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ ΝΙΑΤΩΝ 1 3 0 1 2 1 12

Ταξιάρχες Νιάτων 0 – 5 τελικό Ήφαιστος Βρονταμά (0 – 2)

Γκολ: Κλάψης 2 γκολ, Εμμανουηλίδης το 0 – 2, Φεριζης Γ., Λάτσης Αθ.

Α.Ο. Μυρτέας 1 – 1 Κάστρο Γερακίου

Κόκκινες: Σακελλαρίου με δεύτερη κίτρινη, Γραμματικάκης απευθείας

Ε’ όμιλος – τελική βαθμολογία

Στην Β’ φάση του Κυπέλλου πέρασαν ο Ατρόμητος Συκέας και ο Μολαϊκός.

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ 4 2 1 1 0 6 0
2. ΜΟΛΑΪΚΟΣ 4 2 1 1 0 1 0
3. Α.Ε. ΔΗΜΟΥ ΑΣΩΠΟΥ 0 2 0 0 2 0 7

Α.Ε. Δήμου Ασωπού 0 – 6 Ατρόμητος Συκέας

Γκολ: Κουτρουλάκης Αλέξης 2, Κουτρουλάκης Γιώργος, Φάμπιο, Πλεμμένος, Σκριβάνος.

Δύο κόκκινες για τον Ατρόμητο Φάμπιο απευθείας, Κουτρουλάκης Αλέξης με δεύτερη κίτρινη.

ΣΤ όμιλος

Στη Β’ φάση πέρασαν Κάστρο Μονεμβάσιας και Εθνικός Βατίκων

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ 7 3 2 1 0 9 3
2. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝ 4 3 1 1 1 4 6
3. Α.Π.Ο. ΒΕΛΙΩΝ 2 3 0 2 1 3 5
4. ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 2 3 0 2 1 0 2

Εθνικός Βατίκων 2 – 0 τελικό  Βοίας Νεάπολης (2 – 0 ημίχ)

Γκολ: Μεϊμέτης Νίκος το 1 – 0, Μεϊμέτης Νίκος το 2 – 0,

Βοίας Νεάπολης: Λαμπράκης Δ,Σγαρδελης Α,Παππούλης Αχ,Λίβανος Κ,Κωνσταντίνακος Ν,Αγγελακος Α, Αλεξανδρακης Π, Μπιλλινης Χ, Χαδιαρης Π, Λίβανος Π, Ψαρρακης Ν

ΑΠΟ Βελιών 2 – 4 τελικό Κάστρο Μονεμβάσιας