Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής 13/10

0
373

Πολλά γκολ, ανατροπές και εκπλήξεις σημειώθηκαν στα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής.

Ισόπαλο έληξε το σερραϊκό ντέρμπι στον 1ο όμιλο, καθώς Πανσερραϊκός και Απόλλων Παραλιμνίου έμειναν στο 1-1, ενώ ο Αετός Ορφανού επικράτησε 2-1 στην Ξάνθη του Ηρακλή Ζυγού. Στον 2ο όμιλο και την 5η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 4-0 εκτός έδρας της Θύελλας Σαρακηνού, ενώ η Νίκη Αγκαθιάς διέλυσε με 5-1 τον ΑΟ Σειρήνα στα Γρεβενά.

Στον 3ο όμιλο, ο ΑΟ Σελλάνων επικράτησε 1-0 του ΓΣ Αλμυρού, ενώ Διγενής Νεοχωρίου και Μετέωρα αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2 στο τρικαλινό ντέρμπι. Στον 4ο όμιλο, η ΑΕΠ Καραγιαννίων νίκησε 2-0 τον Τηλυκράτη, κάνοντας το 4Χ4, ενώ η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε 3-1 της Ανατολής στα Ιωάννινα.

Στον 5ο όμιλο, Φωστήρας και Καλλιθέα έμειναν στο 2-2, ενώ το Μοσχάτο επικράτησε 3-1 του Άγιου Ιερόθεου. Στον 5ο όμιλο, η Κόρινθος ’06 νίκησε 2-0 την ΑΕΚ Τρίπολης, ενώ η Θύελλα Ραφήνας πήρε το «διπλό» με 1-0 επί του ΑΟ Υπάτου.

Στον 7ο όμιλο, ο Αστέρας Βλαχιώτη υποχρέωσε το Ναύπλιο στην πρώτη του ήττα με 1-0, ενώ Τσιλιβή και Πανηλειακός έμειναν στο 1-1. Τέλος, στον 8ο όμιλο, η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ επιβλήθηκε 3-1 του Πόρου, ενώ ο Πανακρωτηριακός νίκησε 3-2 του Ρεθυμνιακού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Ηρακλής Ζυγού-Αετός Ορφανού 1-2
Κεραυνός Πέρνης-Δόξα Κάτω Καμήλας 2-4
Κιλκισιακός-Πανδραμαϊκός 0-3
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Δόξα Θεολόγου 1-0
Άρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Πανσερραϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

2ος όμιλος (5η αγωνιστική)
ΑΟ Σειρήνα-Νίκη Αγκαθιάς 1-5
Θερμαϊκός Θέρμης-ΠΑΣ Φλώρινα 3-0
Αστραπή Μεσοποταμίας-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Αλμωπός Αριδαίας 0-4
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός 0-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-1
Άρης Παλαιοχωρίου-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-3 α.α.
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΣ Μετέωρα 2-2
ΑΕ Καρίτσας-Ατρόμητος Παλαμά 2-2
ΑΠΟ Αταλάντη-Θησέας Αγριάς 1-2
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-0
ΑΟ Ποταμιάς-Ηρακλής Λάρισας 1-2
Δίας Δίου-Πιερικός 0-1
ΑΟ Σελλάνων-ΓΣ Αλμυρού 1-0

4ος όμιλος
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Τηλυκράτης 2-0
Απόλλων Ευπαλίου- Αχέρων Καναλακίου 1-1
Θιναλιακός-ΠΑΣ Πρέβεζα 2-0
ΑΟ Ανατολής-Αναγέννηση Άρτας 1-3
Μακεδονικός Φούφα-Αστέρας Ιτέας 2-2
ΑΕ Λευκίμμης-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Σούλι Παραμυθιάς 1-0

5ος όμιλος
Πανθηραϊκός-Ερμής Κορυδαλλού 2-0
Άνω Μερά-Κερατσίνι 0-0
Κηφισιά-Άγιοι Ανάργυροι 2-1
Φωστήρας-Καλλιθέα 2-2
ΑΕ Μοσχάτου-Άγιος Ιερόθεος 3-1
Εθνικός-Θύελλα Καμαρίου 1-2
Ακράτητος-Ηλυσιακός 1-1

6ος όμιλος
Ρόδος-Αήττητος Σπάτων 2-0 (12/10)
Αιολικός-Αχαρναϊκός 0-0
Νέα Αρτάκη-Παλληνιακός 1-2
Παναρκαδικός-Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-2
Κόρινθος ’06-ΑΕΚ Τρίπολης 2-0
ΑΟ Υπάτου-Θύελλα Ραφήνας 0-1
Ρεπό: Μαρκό

7ος όμιλος
Ολυμπιακός Ζαχάρως-ΠΣ Σπάρτη 0-2
Αστέρας Βλαχιώτη-Ναύπλιο 2017 1-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ερμιονίδα 3-1
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-1
ΑΟ Τσιλιβή-Πανηλειακός 1-1
ΑΟ Διαβολιτσίου-Πανγυθεατικός 2-1
Παναργειακός-Θύελλα Πατρών 0-1

8ος όμιλος
Επισκοπή-Άγιος Νικόλαος 1-0
Πόρος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-3
Πανακρωτηριακός-Ρεθυμνιακός 3-2
Γιούχτας-Ατσαλένιος 2-2
Ρεπό: Ηρόδοτος

ΠΗΓΗ: onsports.gr