Απόλλων Ξηροκαμπίου: Πρώτο τρίποντο και κάλεσμα για Βρονταμά. Ευχαριστήριο.

0
235

Τους 3 βαθμούς της νίκης πήρε ο Απόλλωνας Ξηροκαμπίου τη Κυριακή που μας πέρασε στον εκτός έδρας αγώνα του για τη τρίτη αγωνιστική του Α τοπικού πρωταθλήματος Λακωνίας.

Μετά το ισόπαλο 2-2 στο Γεράκι με αντίπαλο το Κάστρο Γερακίου για τη δεύτερη αγωνιστική ( Κατσιαφούρος το 1-1 και Κωστάκος το 2-2 με πέναλτι) ο Απόλλωνας πήρε τη νίκη με 0-3 στη Νεάπολη με αντίπαλο τον τοπικό Βοία. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο πρωτο ημίχρονο με 0-2 με γκολ που πέτυχαν οι Διαμαντάκος (0-1) και Κωστάκος με πέναλτι (0-2). Το τελικό 0-3 έκανε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου με ωραία προσπάθεια ο Μάριος Σπηλιωτόπουλος που αντικατέστησε τον Νίκο Σπηλιωτόπουλο λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου λόγω τραυματισμού.

Πριν την αναμέτρηση το Δ.Σ. του Απόλλωνα παρέθεσε γεύμα στους αθλητές της ομάδας μας στη καφετέρια Σταθμός του κυρίου Μπέκελη στο Ξηροκάμπι. Μετά το γεύμα οι αθλητές και τα μέλη του Δ.Σ. αναχώρησαν με λεωφορείο για τη πόλη της Νεάπολης.

Για τη 4η αγωνιστική ημέρα η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στο Ξηροκάμπι τον Ήφαιστο Βρονταμά την Κυριακή 29/10 στις 3:00 μ.μ.. Καλούμε τους φίλους της ομάδας μας να παρευρεθούν στο γήπεδο του Ξηροκαμπίου και να βοηθήσουν την ομάδα μας με τη παρουσία τους.

Το Δ.Σ. του Απόλλωνα Ξηροκαμπίου θα ήθελε να ευχαριστήσει τη Cafe Pizza Stathmos Xirokampi για τη προσφορά της προς το σύλλογό μας αφού ‘ έντυσε ‘ τους αθλητές του συλλόγου μας με φόρμες αποστολής καθώς και για τη προσφορά τους τόσο στο προχθεσινό μας γεύμα όσο και για την δεύτερη εμφάνιση( μπλε) της ομάδας μας. Επίσης ευχαριστούμε τη ζυθοποιεία Sparta Beer για τη προσφορά της σε σακίδια αποστολής για τους αθλητές μας. Δίνουμε τις θερμές μας ευχές για επιτυχίες και ανοδική πορεία και στις δύο επιχειρήσεις ως ελάχιστο τρόπο για να τους ευχαριστήσουμε για τις προσφορές τους!