Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της Κυριακής 3/11

0
246

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων στους 8 ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Συναρπαστικά παιχνίδια έγιναν και αυτή την Κυριακή στη Γ’ Εθνική, με πολλά γκολ και ανατροπές.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης έκαμψε στο τέλος την αντίσταση της Δόξα Κάτω Καμήλας, επικρατώντας με 1-0, ενώ ματσάρα έγινε στις Σέρρες, όπου ο Πανσερραϊκός νίκησε 5-3 τον Κεραυνό Πέρνης. Στον 2ο όμιλο και την 9η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας επιβλήθηκε 3-0 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας, ενώ ο Μακεδονικός νίκησε 2-1 τον ΠΑΣ Φλώρινα.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός επικράτησε 2-0 του Ατρόμητου Παλαμά, ενώ ο ΑΟ Σελλάνων έμεινε στο 1-1 με την ΑΕ Καρίτσας. Στον 4ο όμιλο, ο Τηλυκράτης επέστρεψε στις νίκες και επικράτησε 3-1 της Αναγέννησης Άρτας, ενώ στο κερκυραϊκό ντέρμπι, ο Θιναλιακός επιβλήθηκε 4-0 της ΑΕ Λευκίμμης.

Στον 5ο όμιλο, η Καλλιθέα πήρε μια ακόμη νίκη, με 1-0 επί της Θύελλας Καμαρίου, ενώ το Μοσχάτο επικράτησε 3-1 του Ερμή στον Κορυδαλλό. Στον 6ο όμιλο, το Μαρκό νίκησε 2-1 τον Αχαρναϊκό, ενώ Παλληνιακός και Αήττητος Σπάτων έμειναν στο 1-1.

Στον 7ο όμιλο, η Ζάκυνθος νίκησε τη Σπάρτη με 1-0, ενώ η Ερμιονίδα πήρε μεγάλη νίκη επί του Πανηλειακού στον Πύργο με 3-2. Τέλος, στον 8ο όμιλο, η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ υποχρέωσε τον Ηρόδοτο στην πρώτη του ήττα με 2-1, ενώ ο Πανακρωτηριακός διέλυσε με 5-0 τον Πόρο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Άρης Αβάτου-Κιλκισιακός 2-0 (2/11)
Αετός Ορφανού-Δόξα Θεολόγου 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Πανδραμαϊκός 0-2
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0
Απόλλων Παραλιμνίου-Ηρακλής Ζυγού 1-0
Πανσερραϊκός-Κεραυνός Πέρνης 5-3
Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης

2ος όμιλος – 9η αγωνιστική
Εδεσσαϊκός-Αστραπή Μεσοποταμίας 2-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Θερμαϊκός Θέρμης 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Νίκη Αγκαθιάς 1-0
Μακεδονικός-ΠΑΣ Φλώρινα 2-1
Αλμωπός Αριδαίας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 3-0
ΑΟ Σειρήνα-Θύελλα Σαρακηνών 0-3 α.α.
Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-0
Ηρακλής Λάρισας-Θησέας Αγριάς 2-1
Πιερικός-Ατρόμητος Παλαμά 2-0
ΓΣ Αλμυρού-Διγενής Νεοχωρίου 1-1
ΑΟ Σελλάνων-ΑΕ Καρίτσας 1-1
Δίας Δίου-ΑΠΟ Αταλάντης 1-0
ΑΟ Ποταμιάς-Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-1

4ος όμιλος
Τηλυκράτης-Αναγέννηση Άρτας 3-1
Αστέρας Ιτέας-ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αχέρων Καναλακίου 0-1
Σούλι Παραμυθιάς-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 2-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Απόλλων Ευπαλίου 5-1
ΑΕ Λευκίμμης-Θιναλιακός 0-4
Μακεδονικός Φούφα-ΑΟ Ανατολής 1-1

5ος όμιλος
Κηφισιά-Άνω Μερά 1-0
Πανθηραϊκός-Εθνικός 0-0
Άγιος Ιερόθεος-Κερατσίνι 1-0
Άγιοι Ανάργυροι-Ηλυσιακός 2-2
Καλλιθέα-Θύελλα Καμαρίου 1-0
Ερμής Κορυδαλλού-ΑΕ Μοσχάτου 1-3
Φωστήρας-Ακράτητος 2-1

6ος όμιλος
Θύελλα Ραφήνας-Νέα Αρτάκη 0-0 (2/11)
ΑΟ Υπάτου-Παναρκαδικός 0-0
Παλληνιακός-Αήττητος Σπάτων 1-1
Μαρκό-Αχαρναϊκός 2-1
ΑΕΚ Τρίπολης-ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-2
Κόρινθος ’06-Αιολικός (4/11, 15:00)
Ρεπό: Ρόδος

7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη-ΑΠΣ Ζάκυνθος 0-1
Πανηλειακός-Ερμιονίδα 2-3
Πανγυθεατικός-Ναύπλιο 2017 0-3
Θύελλα Πατρών-Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-2
Παναργειακός-Αστέρας Βλαχιώτη 0-1
ΑΟ Διαβολιτσίου-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-0
ΑΟ Τσιλιβή-ΠΑΟ Βάρδας 1-1

8ος όμιλος
Επισκοπή-Γιούχτας 2-0
Πανακρωτηριακός-Πόρος 5-0
Άγιος Νικόλαος-Ατσαλένιος 3-1
Ηρόδοτος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2
Ρεπό: Ρεθυμνιακός

ΠΗΓΗ: onsports.gr