Αστέρας Βλαχιώτη: Δεύτερη συνεχόμενη νίκη με διπλό στο Άργος! (βίντεο)

0
503

Την Κυριακή 3 Νοεμβρίου ο Αστέρας Βλαχιώτη σημείωσε την 4η νίκη του στο πρωτάθλημα επί του μαχητικού και ιστορικού Παναργειακού, με σκορ 1-0 και σκόρερ τον Νέρες με εντυπωσιακή γυριστή κεφαλιά!

Με τους νεαποκτηθέντες Παλιάτσο και Νικλητσιώτη να ξεκινούν οι Λάκωνες πήραν την κομβική και σημαντική – σε ότι κατάσταση και να βρίσκεται ο Παναργειακός, είναι ένας δύσκολος αντίπαλος στην έδρα του – νίκη που τους φέρνει στο -3 από το Ναύπλιο που βρίσκεται μόνο πρώτο στη κορυφή της βαθμολογίας του 7ου ομίλου.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη του Αστέρα μετά την εντός έδρας επί του Πανγυθεατικού και το αγωνιστικό πρόγραμμα ευνοεί το χτίσιμο ενός μεγάλου νικηφόρου σερί. Aκολουθούν δύο συνεχόμενα εντός έδρας ματς για τον Αστέρα με Τσιλιβή και Διαγόρα Βραχνέϊκων, πριν τον αγώνα της 10ης αγωνιστικής στη Ζαχάρω με τον τοπικό Ολυμπιακό.

Το χρυσό, όπως αποδείχθηκε τέρμα, σημειώθηκε στο 39ο λεπτό, απ’ τον Βραζιλιάνο, Ντιέγκο Νέρες, με εντυπωσιακό έξυπνη-γυριστή-κεφαλιά, σε φάουλ από αριστερά του Νίκου Αναστασόπουλου και αφού η μπάλα.

Οι νικητές, είχαν και δοκάρι (αριστερό κάθετο) με τον νεαποκτηθέντα Γιώργο Νικλητσιώτη, στο 43ο λεπτό, με μακρινό δυνατό σουτ.

Οι γηπεδούχοι, είχαν πάθος, είχαν διάθεση υστέρησαν όμως, στην σωστή ανάπτυξη και στην επίτευξη ευκαιριών.

Σημαντική ευκαιρία για τον Παναργειακό στο 52ο λεπτό, με τον Γιώργο Τσιρλίδη να μην κάνει την προβολή.

Οι νικητές, είχαν και δύο καλά σουτ, στο 0-0. Το πρώτο στο 24ο λεπτό με τον Νίκο Αναστασόπουλο και το δεύτερο, στο 26ο λεπτό με τον Γιάννη Δωματά.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις καλύτερες ευκαιρίες της αναμέτρησης και θα μπορούσαν λίγο πριν το τελικό σφύριγμα να διπλασιάσουν τα τέρματά τους αν ο Παλιάτσος έβρισκε στόχο μετά από μπαλιά του Αναστασόπουλου.

Οι γηπεδούχοι, στο 36ο λεπτό, σκόραραν με τον Τσιρλίδη, σε φάση διαρκείας, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης, Φώτης Ντάουλας (Δυτικής Αττικής), ακύρωσε το τέρμα, για επιθετικό φάουλ που έκανε ο Τσιρλίδης στον Μπριλλάκη, λόγω επικίνδυνης προβολής όπως φαίνεται  και στο βίντεο του αγώνα.

Ήταν η 4η νίκη του φιλόδοξου και ποιοτικού Αστέρα Βλαχιώτη, του Γιώργου Κούτση, ενώ ο Παναργειακός του Νίκου Καρούλια, έμεινε χωρίς νίκη για ένα ακόμα παιχνίδι.

Παναργειακός: Μποζιονέλος, Φλεβάρης, Φλώρος, Ασπιώτης, Τζιόλας, Κοτσοβός, Τσάκα, Πετζαρομάν, Τσιρλίδης, Μπλάτσος, Κυριακόπουλος.

Βουρνάζος, Τζας, Μανιάτης, Καπατσώρης, Φουκούνης, Φασουλής, Νικολόπουλος.

Αστέρας Βλαχιώτη: Πονηρός, Κουρτέσης, Διαμαντάκης, Τσούπρος, Μπριλάκης, Αναστασόπουλος, Ζαϊμι, Δωματάς, Νικλητσιώτης (Πούτσης (Χρήστου)), Παλιάτσος, Νέρες (Παπούλης).

Διαμαντής, Χρήστου, Μαργαρίτης, Αρώνης, Σνιεγκ, Παπούλης, Πούτσης.

φωτό: Στ. Ζορμπαλάς