Αστέρας Βλαχιώτη: Τρίτη συνεχόμενη νίκη με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο!

0
440

Ο Αστέρας Βλαχιώτη πανηγύρισε την 5η νίκη του στο πρωτάθλημα του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής την Κυριακή 10 Νοεμβρίου με σκορ 2-0 επί του Α.Ο. Τσιλιβή.

Σκόρερ για τον Αστέρα οι Δωματάς, Πούτσης. Με την τρίτη συνεχόμενη νίκη του – μετά από αυτές επί Πανγυθεατικού και Παναργειακού – ο Αστέρας έφτασε τους 15 βαθμούς και βρίσκεται στους βαθμούς, 3 λιγότερους από τον Ναύπλιο που βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

O Aστέρας ξεκίνησε εντυπωσιακά τον αγώνα άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Αναστασόπουλο να βρίσκει πολύ ωραία τον Δωματά ο οποίος «κρέμασε» τον τερματοφύλακα του Τσιλιβή.

Πολλές οι καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους – Παλιάτσος, Μπριλάκης, Νικλητσιώτης, Διαμαντάκης – με τις περισσότερες να ξεκινούν από τον Νικλητσιώτη ο οποίος από το πρώτο του αγώνα μπροστά στους φιλάθλους της ομάδας έδειξε την αγωνιστική του αξία.

Στο 88ο λεπτό ο Πούτσης διαμόρφωσε το τελικό 2-0 μετά από μπαλιά του Σιαλμά τον οποίο είχε τροφοδοτήσει ο Νικλητσιώτης.

Με λάθη η διαιτησία Σαφαρίκα – Ανδριανού – Παπαδιονυσίου, με κυριότερο το ακυρωθέν γκολ του Αστέρα Βλαχιώτη στο 34ο λεπτό.

Ο Νικλητσιώτης εκτελεί φάουλ από την αριστερή πλευρά, ο Παλιάτσος κερδίζει την κεφαλιά ανάμεσα σε πολλούς παίκτες και σκοράρει. Φάση στην οποία πολλοί αμυντικοί των φιλοξενούμενων καλύπτουν καθαρά τον επιθετικό των γηπεδούχων.

Την Κυριακή 17 Νοεμβρίου στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ο Αστέρας υποδέχεται τον Διαγόρα Βραχνέϊκών στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη.

Αστέρας Βλαχιώτη (Γιώργος Κούτσης): Πονηρός, Κουρτέσης, Διαμαντάκης, Μπριλάκης, Τσούπρος, Ζαϊμι (55′ Παπούλης), Αναστασόπουλος (58′ Πούτσης), Δωματάς (68′ Σιαλμάς), Παλιάτσος, Νικλητσιώτης, Νέρες (55′ Αρώνης).

Διαμαντής, Χρήστου, Σνιεγκ, Αρώνης, Παπουλής, Σιαλμάς, Πούτσης.

Α.Ο. Τσιλιβή (Πέτρος Τσούκλης): 1 Χαρακτινός, 2 Μπάτσης, 3 Ελέζι (81′ Σόρα), 4 Λιβέρης, 5 Μούστα, 6 Ίγκνατ, 7 Υψηλός (68′ Αμαραντίδης), 8 Παναγιωτίδης (79′ Γκέκας), 9 Μαρούδας, 10 Δεμερτζής, 11 Μανωλακάκης.

12 Μπαριαμλάρι, 13 Γκέκας, 14 Αμαραντίδης, 15 Μύρτα, 16 Παναγιωτόπουλος, 17 Σόρα.

Διαιτητής: Σαφαρίκας Ευάγγελος (ΑΧΑΪΑΣ), Boηθοί: ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΧΑΪΑΣ) ΠΑΠΑΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΧΑΪΑΣ). Παρατηρητής είναι ο ΠΟΡΦΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΡΚΑΔΙΑΣ).

Αστέρας Βλαχιώτη 2 – 0 τελικό Α.Ο. Τσιλιβή (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Δωματάς το 1 – 0 στο 5′, Πούτσης το 2 – 0 στο 88′.

Έναρξη αγώνα 1:04 μ.μ

5′ ΓΚΟΛ, Aναστασόπουλος πολύ ωραία μπαλιά, Δωματάς φεύγει πίσω από την άμυνα και με κρεμάει τον Χαρακτίνο για το 1-0.

12′ Νικλητσιώτης ωραίο σουτ από δεξιά, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Χαρακτινού.

15′ Ολιγόλεπτη διακοπή για ένα μικρο τραυματισμό του Αναστασόπουλου.

Πήρε μέτρα ο Α.Ο. Τσιλιβή και απείλησε από αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων.

28′ Παλιάτσος σουτάρει, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας του Χαρακτινού, από μπαλιά του Δωματά.

34′ Ακυρώθηκε γκολ του Παλιάτσου με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Νικλητσιώτη,ως οφσάιντ.  Δεν φάνηκε να υπάρχει τέτοια περίπτωση και το γκολ έπρεπε να μετρήσει.

37′ Μπριλλάκης κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Νικλητσιώτη.

42′ Άλλη μια φάση για τους γηπεδούχους ξεκινά από τον Νικλητσιώτη, Διαμαντάκης χάνει τον στόχο για λίγο.

Ο Αστέρας έχει πάλι τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου 2:05 μ.μ

49′ Κίτρινη Δεμερτζής

50′ Κίτρινη Ζαϊμι

63′ Αρώνης κίτρινη

65′ Κίτρινη Μπριλλάκης

70′ Κίτρινη Λιβέρης

83′ κίτρινη Νικλητσιώτης

87′ Κίτρινη Σόρα

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις το δεύτερο ημίχρονο με τον Αστέρα να μην είναι όσο καλός ήταν στο πρώτο ημίχρονο.

88′ ΓΚΟΛ, Σιαλμάς έφυγε από δεξιά μετά από πάσα του Νικλητσιώτη έδωσε στον Πούτση ο οποίος έκανε το 2-0.

91′ Δεύτερη κίτρινη ο Λιβέρης, αποβλήθηκε.