Γ’ Εθνική 7ος όμιλος: Βαθμολογία, αναλυτικά στοιχεία 8ης αγωνιστικής. Τρεις νίκες για Λακωνία!

0
741
Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 18 8 6 0 2 12 5
2. Π.Σ. Η ΣΠΑΡΤΗ 17 8 5 2 1 12 3
3. Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 16 8 5 1 2 20 10
4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15 8 5 0 3 8 5
5. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ 13 8 4 1 3 8 7
6. Α.Π.Σ. ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1961 13 8 4 1 3 7 9
7. Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΙ 11 8 3 2 3 14 13
8. Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 10 8 3 1 4 9 10
9. ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 9 8 2 3 3 6 8
10. Π.Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ 9 8 2 3 3 7 10
11. ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. 9 8 3 0 5 6 10
12. ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ 9 8 3 0 5 10 17
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 5 8 1 2 5 6 13
14. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 4 8 0 4 4 2 7

 

Τρεις νίκες για τις ομάδες της Λακωνίας με τις δύο μάλιστα να είναι εκτός έδρας.

Στο πρώτο χρονικά αγώνα, ο Αστέρας επικράτησε 2-0 του Α.Ο. Τσιλιβή με σκόρερ τους Δωματά και Πούτση.

Η Σπάρτη επικράτησε 2-0 του Πανηλειακού στο Πύργο με σκόρερ τους Σαμπατάκο και Παναγιωτίδη.

Ο Πανγυθεατικός πέτυχε την μεγαλύτερη νίκη της 8ης αγωνιστικής με χρυσό σκόρερ τον Λούζη, με σκορ 1-0 στη Ζάκυνθο – η οποία προερχόταν από την εκτός έδρας νίκη επί της Σπάρτης!

8η αγωνιστικη

Αστέρας Βλαχιώτη 2 – 0 τελικό Α.Ο. Τσιλιβή (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Δωματάς το 1 – 0 στο 5′, Πούτσης το 2 – 0 στο 88′.

Αστέρας Βλαχιώτη (Γιώργος Κούτσης): Πονηρός, Κουρτέσης, Διαμαντάκης, Μπριλάκης, Τσούπρος, Ζαϊμι (55′ Παπούλης), Αναστασόπουλος (58′ Πούτσης), Δωματάς (68′ Σιαλμάς), Παλιάτσος, Νικλητσιώτης, Νέρες (55′ Αρώνης).

Διαμαντής, Χρήστου, Σνιεγκ, Αρώνης, Παπουλής, Σιαλμάς, Πούτσης.

Α.Ο. Τσιλιβή (Πέτρος Τσούκλης): 1 Χαρακτινός, 2 Μπάτσης, 3 Ελέζι (81′ Σόρα), 4 Λιβέρης, 5 Μούστα, 6 Ίγκνατ, 7 Υψηλός (68′ Αμαραντίδης), 8 Παναγιωτίδης (79′ Γκέκας), 9 Μαρούδας, 10 Δεμερτζής, 11 Μανωλακάκης.

12 Μπαριαμλάρι, 13 Γκέκας, 14 Αμαραντίδης, 15 Μύρτα, 16 Παναγιωτόπουλος, 17 Σόρα.

Διαιτητής: ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΧΑΪΑΣ), Boηθοί: ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΧΑΪΑΣ) ΠΑΠΑΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΧΑΪΑΣ). Παρατηρητής είναι ο ΠΟΡΦΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΡΚΑΔΙΑΣ).

Πανηλειακός 0 – 2 τελικό Σπάρτη (0 – 2 ημίχ)

Γκολ: Σαμπατάκος το 0 – 1 στο 15′, Παναγιωτίδης το 0 – 2 στο 44′,

Σπάρτη: Τρακάκης, Κακάμης, Παναγιωτίδης, Βασιλείου, Σωτηρόπουλος (Ρασσιάς), Μπανούσης, Αναστασάκος, Μολτερ (Γεμιστός), Σαμπατάκος, Μικελάτος (Γεωργαντάς), Κάρδαρης (Ζαραφέτας).

Γεμιστός, Πλατάνας, Γεωργαντάς, Ψυχόπαιδας, Ρασσιάς, Ζαραφέτας

Ζάκυνθος 0 – 1 τελικό Πανγυθεατικός (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Λούζης το 0 – 1 στο 37′.

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Στάθης Καραμαλίκης): Κουτογλίδης, Πολιανίδης, Μπεκατώρος, Γιοχάνες Οβούσου, Κούνια, Σούρμπης, Πούφλης, Πατίλας, Ζυγκερίδης, Κούντικ, Κέντμαν

Πάγκος: Κολεύρης, Ντάσης, Μαρίνος, Κούζας, Τσουκαλάς, Πεταλωτής, Καραμαλίκης

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ : Μπάμπουνης, Μπουρελάκος, Καρνιάτης, Λούζι, Γιαταγανάκης, Λούζι, Παναγοπουλος (67′ Μερλίνι), Ντιόγο (79′ Mάργαρης), Μπάλας, Ζιβάνοβιτς, Μπουτσικάκης, Μπαρόνε (92′ Χρυσικάκος)

Πάγκος: Χρυσικάκος, Σκάρπος, Μάργαρης, Ανδρεάκος, Τζίγκος, Μερλίνι

Διαιτητής: ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΗΛΕΙΑΣ), Βοηθοί: ΛΙΑΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΗΛΕΙΑΣ ΚΑΡΑΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΗΛΕΙΑΣ. Παρατηρητής είναι ο ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ

Ναύπλιο 3 – 1 τελικό Παναργειακός (3 – 1 ημίχ)

Γκολ: Μαργαρίτης το 1 – 0 στο 1′, Κωτσοβός το 1 – 1 στο 3′, Καλλιμάνης το 2 – 1 στο 16′,

με αυτογκόλ το 3 – 1 στο 45′,

Ένωση Ερμιονίδας 7 – 0 τελικό Θύελλα Πατρών (3 – 0 ημίχ)

Γκολ: Καρούτης το 1 – 0 στο 15′, Τριμπόνιας το 2 – 0 στο 17′,

Καρούτης το 2 – 0 στο 41′, Ποζατζίδης το 4 – 0 στο 50′,

Κωτσιαρίδης το 5 – 0 στο 61′, Καρούτης το 6 – 0 στο 70′,

Γουάτσον το 7 – 0 στο 73′,

Ολυμπιακός Ζαχάρως 0 – 1 τελικό Α.Ο. Διαβολιτσίου (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Γραμματικόπουλος το 0 – 1 στο 53′,

Διαγόρας Βραχνέκων 1 – 0 τελικό ΠΑΟ Βάρδας (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Νιφορόπουλος Γ. το 1 – 0 στο 17′.

9η αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΛΑΧΙΩΤΗ Κυριακή 17/11/19 15:00
Π.Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ “ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΚΑΛΑΚΟΣ” Κυριακή 17/11/19 15:00
Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΙ – ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 ΣΤΑΔΙΟ ΖΑΚΥΝΘΙΩΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΩΝ Κυριακή 17/11/19 15:00
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ “ΚΑΠΕΤΑΝ ΒΑΣΙΛΗΣ” Κυριακή 17/11/19 15:00
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – Α.Π.Σ. ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1961 Δ.Α.Κ. ΑΡΓΟΥΣ Κυριακή 17/11/19 15:00
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ Φ. ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ Κυριακή 17/11/19 15:00
Π.Σ. Η ΣΠΑΡΤΗ – ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΠΑΡΤΗΣ Κυριακή 17/11/19 15:00