Αστέρας Βλαχιώτη: Eκπληκτικό γκολ Παπούλη και βαθμολογική άνοδος. Ευχαριστήριο

0
1088

Σε καθαρά ανοδική πορεία ο Αστέρας Βλαχιώτη μετά την εύκολη νίκη στη Ζαχάρω βρίσκεται πλέον στη 2η θέση του 7ου ομίλου πίσω από το πρωτοπόρο Ναύπλιο.

Πολλές οι ευκαιρίες για τον Αστέρα και δυο δοκάρια στον αγώνα της 10ης αγωνιστικής στη Ζαχάρω με τον Παπούλη να σκοράρει ένα εκπληκτικό γκολ με ανάποδο ψαλίδι. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων κράτησε χαμηλά το δείκτη του σκορ.

Ο Παπούλης ένας Λάκωνας νεαρός ποδοσφαιριστής που έχει πετύχει πολύ σημαντικά γκολ κατά την φετινή περίοδο και έχει γενικότερα πολύ καλή απόδοση.

Με την διοίκηση του Αστέρα Βλαχιώτη να δικαιώνεται για την επιλογή της να έχει πολλούς Λάκωνες στο πλούσιο ρόστερ της ομάδας.

Στο 16΄ ο Παλιάτσος σούταρε από κοντά με τον Καπετανάκη να αποκρούει σωτήρια.

Στο 18΄ χρειάστηκε ο Καπετανάκης να διώξει το απευθείας φάουλ του Μπριλάκη, ενώ στο 28΄ σε γυριστό σουτ του Παλιάτσου, ξανά ο Καπετανάκης απέκρουσε.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη ανέβηκε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και αύξησε την πίεσή του.

Στο 40΄ ο προωθημένος Διαμαντάκης είχε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

Tο γκολ για την ομάδα του Γιώργου Κούτση, ήρθε στο ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 49΄, όταν από σέντρα του Κουρτέση από δεξιά, ο Παπούλης με «ανάποδο ψαλίδι» νίκησε τον Καπετανάκη γράφοντας το 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι στο 58΄είχαν και νέο δοκάρι σε σουτ του Παλιάτσου.

Στο 80΄ο Νέρες στην αντεπίθεση, μπήκε από αριστερά και πλάσαρε ελάχιστα άουτ.

Την επόμενη αγωνιστική ο Αστέρας υποδέχεται την Ένωση Ερμιονίδας στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη στον πιο σημαντικό αγώνα της 11ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου.

Αστέρας Βλαχιώτη.: Διαμαντής, Κουρτέσης, Διαμαντάκης, Σνίετζ, Μπριλάκης, Αρώνης, Δωματάς (57΄Σιαλμάς), Πούτση(87΄Τριανταφύλλου), Παλιάτσος(78΄ Νέρες), Νικλητσιώτης, Παπούλης (65΄Ζαίμη).

Ευχαριστήριο σε Ολυμπιακό Ζαχάρως.

Η διοίκηση του Αστέρα Βλαχιώτη ευχαριστεί την διοίκηση του Ολυμπιακού Ζαχάρως για την άψογη φιλοξενία στον αγώνα της 10ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.  Στον αγώνα του δευτέρου γύρου στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη θα ανταποδώσουμε την φιλοξενία.