Το isports.gr σας ενημερώνει ζωντανά για την εξέλιξη των αγώνων της Κυριακής 19/1

Το isports.gr θα σας ενημερώνει αναλυτικά με κείμενο και φωτογραφίες για την εξέλιξη του Λακωνικού ντέρμπι από το Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη και για όλους τους αγώνες του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής καθώς και των αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων της Λακωνίας.

Χορηγοί της σημερινής ζωντανής ενημέρωσης των αγώνων το Πρακτορείο Παναγάκη – Χαντζή και το ψητοπωλείο Παρθενών.

Πρακτορείο ΠΑΝΑΓΑΚΗ – ΧΑΝΤΖΗ

διεύθυνση: Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 114, Σπάρτη

———————————————————-

Ψητοπωλείο Παρθενών

Βρασίδου 106, τηλέφωνο: 2731020444

πατήστε εδώ για να διαβάσετε περισσότερες πληροφορίες

Αστέρας Βλαχιώτη 2 – 0 τελικό Π.Σ. “Η Σπάρτη” (2 – 0 ημίχ)

Γκολ: Ραχίμ το 1 – 0 στο 7′, Κουρτέσης το 2 – 0 στο 24′.

Αστέρας Βλαχιώτη (Γιώργος Κούτσης): 1 Διαμαντής, 2 Κουρτέσης, 4 Τζελίδης, 5 Μπριλλάκης, 3 Δημακάκος, 6 Σκεντεράϊ, 8 Αναστασόπουλος, 10 Αλ Αιν (57′ Νικλητσιώτης), 7 Ραχίμ (75′ Βουτσιώτης), 11 Ζαϊμι, 9 Παλιάτσος (91′ Κεχαγιάς).

15 Μάνος, 17 Διαμαντάκης, 13 Aρώνης, 18 Μαργαρίτης, 14 Κεχαγιάς, 12 Νικλητσιώτης, 16 Βουτσιώτης.

Π.Σ. “Η Σπάρτη” (Κώστας Οικονόμου): 1 Κραβαρίτης, 2 Κακάμης (83′ Πλατάνας), 8 Παναγιωτίδης, 4 Μπανούσης, 11 Σωτηρόπουλος (86′ Γραμματικός), 6 Αναστασάκος (46′ Συρεγγέλας), 16 Τσιμικλής, 17 Καλούσης (67′ Σικαλόπουλος), 7 Κάρδαρης, 18 Σαμπατάκος, 9 Γεμιστός.

Τρακάκης, Γραμματικός, Ρασσιάς, Πλατάνας, Κοντογιάννης, Σικαλόπουλος, Αιβαλιώτης, Συρεγγέλας.

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής), Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτικής Αττικής), Μπουζοβίτης (Κορινθίας)

Α’ ημίχρονο

3 μ.μ. Έναρξη πρώτου ημιχρόνου

7′ Κίτρινη Μπανούσης για μαρκάρισμα στον Σκεντεράϊ

8′ ΓΚΟΛ, Ραχίμ απίστευτο γκολ με τρομερή εκτέλεση φάουλ στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Κραβαρίτη

14′ Ο Ραχίμ βγήκε απέναντι από τον Κραβαρίτη, πήγε να τον περάσει, ο τερματοφύλακας της Σπάρτης εμπόδισε τον επιθετικό του Αστέρα ο οποίος βρέθηκε στο χορτάρι με τον διαιτητή να δείχνει παίζεται και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για παράβαση και πέναλτι.

24′ ΓΚΟΛ, Κουρτέσης το 2 – 0 στο με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει στη δεξία γωνία του Κραβαρίτη

25′ Σωτηρόπουλος κίτρινη για χτύπημα στο

29′ Τσιμικλής κίτρινη

30′ Κίτρινη στον Αναστασάκο, 4 κίτρινες για τους φιλοξενούμενους.

45′ Ραχίμ μέσα από την περιοχή σουτάρει δυνατά λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Κραβαρίτη, πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα

Β’ ημίχρονο

4:03 μ.μ. Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

47′ Συρεγγέλας ωραίο τελείωμα, καλή ευκαιρία για την Σπάρτη

52′ Διπλή ευκαιρία για την Σπάρτη με τον Γεμιστό να σουτάρει αρχικά, και τους Σαμπατάκο, Συρεγγέλα να μην μπορούν να νικήσουν τον Διαμαντή, ο οποίος κρατά το μηδέν για την ομάδα του.

Aκυρώθηκε γκολ του Σαμπατάκου ως οφσάιντ.

56′ Δεύτερη κίτρινη ο Τσιμικλής για μαρκάρισμα

76′ Ακυρώθηκε γκολ του Ζαϊμι ως οφσάιντ

80′ Κόκκινη, δεύτερη κίτρινη στο Ζαϊμι.

88′ Κίτρινη ο Διαμαντής

91′ Κίτρινη ο Αναστασόπουλος

ΠΑΟ Βάρδας 4 – 1 τελικό Ναύπλιο (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Βας το 1 – 0 στο 17′, Ζαχαράκης το 1 – 1 στο 19′,

Χριστόπουλος το 2 – 1 στο 44′, Βαζ το 3 – 1 στο 65′.

Θύελλα Πατρών 1 – 1 τελικό Πανγυθεατικός (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Ζιβάνοβιτς το 0 – 1 στο 12′, Αγγελής το 1 – 1 στο 81′.

Α.Ο. Διαβολιτσίου 1 – 1 τελικό Ζάκυνθος (1 – 0 ημίχ)

Γκολ:  Γραμματικόπουλος το 1 – 0 στο 43′, Μέντεζ το 1 – 1 στο 83′.

Διαγόρας Βραχνέϊκων 2 – 0 τελικό Ολυμπιακός Ζαχάρως (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Κωτσόκολος το 1 – 0 στο 24′, Γεωργταντόπουλος το 2 – 0 στο 57′.

Α.Ο. Τσιλιβή 2 – 1 τελικό Ένωση Ερμιονίδας (0 – 1 ημίχ)