Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της Κυριακής 19/1

0
453

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής τους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Με αμείωτο το ενδιαφέρον συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής, καθώς δεν έλειψαν τα γκολ και οι ανατροπές.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Άρης Αβάτου-Δόξα Θεολόγου 1-0 (18/1)
Πανσερραϊκός-Ορφέας Ξάνθης 5-2
Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης 1-1
Κεραυνός Πέρνης-Αετός Ορφανού 1-5
Κιλκισιακός-Ηρακλής Ζυγού 2-1
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Δόξα Κάτω Καμήλας 0-0
Ρεπό: Πανδραμαϊκός

2ος όμιλος – 20ή αγωνιστική
ΠΑΣ Φλώρινα-Θερμαϊκός Θέρμης 1-1
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αστραπή Μεσοποταμίας 5-1
Αλμωπός Αριδαίας-Θύελλα Σαρακηνών 2-0
Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός 1-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0
Νίκη Αγκαθιάς-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος
ΑΕ Καρίτσας-ΑΣ Μετέωρα 0-0
ΑΠΟ Αταλάντη-Διγενής Νεοχωρίου 3-0
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Ατρόμητος Παλαμά 0-0
ΑΟ Ποταμιάς-Θησέας Αγριάς 0-2
Δίας Δίου-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-0
ΑΟ Σελλάνων-Ηρακλής Λάρισας 1-0
ΓΣ Αλμυρού-Πιερικός 1-1

4ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης-Αναγέννηση Άρτας 0-1
Σούλι Παραμυθιάς-Ναυπακτιακός Αστέρας 3-2
Απόλλων Ευπαλίου-Τηλυκράτης 1-1
Θιναλιακός-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0-1
ΑΟ Ανατολής-Αχέρων Καναλακίου 1-1
Μακεδονικός Φούφα-ΠΑΣ Πρέβεζα 4-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Αστέρας Ιτέας 3-0 α.α.

5ος όμιλος
Πανθηραϊκός-Άγιοι Ανάργυροι 2-0
Άνω Μερά-Θύελλα Καμαρίου 0-2
Κηφισιά-Ηλυσιακός 2-0
Φωστήρας-Κερατσίνι 5-0
Ερμής Κορυδαλλού-Καλλιθέα 0-1
Εθνικός-Άγιος Ιερόθεος 1-2
Ακράτητος-ΑΕ Μοσχάτου 2-1

6ος όμιλος
Ρόδος-Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-0
Κόρινθος ’06-Αήττητος Σπάτων 0-6
ΑΟ Υπάτου-Μαρκό 0-1
Θύελλα Ραφήνας-ΑΕΚ Τρίπολης 2-0
Παναρκαδικός-Παλληνιακός 3-0
Αιολικός-Νέα Αρτάκη 1-0
Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος
Αστέρας Βλαχιώτη-ΠΣ Σπάρτη 2-0
Διαγόρας Βραχνέικων-Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0
ΠΑΟ Βάρδας-Ναύπλιο 2017 4-1
ΑΟ Τσιλιβή-Ερμιονίδα 2-1
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-1
Παναργειακός-Πανηλειακός 0-1
Θύελλα Πατρών-Πανγυθεατικός 1-1

8ος όμιλος – 17η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Ατσαλένιος 0-0
Πανακρωτηριακός-Γιούχτας 2-1
Πόρος-Ρεθυμνιακός 1-0
Επισκοπή-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-1
Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

ΠΗΓΗ: onsports.gr