Μεγάλη νίκη του Πανγυθεατικού με ανατροπή! Αύξησε τις πιθανότητες παραμονής!

0
680

Μια μεγάλη σε βαθμολογική σημασία νίκη πήρε ο Πανγυθεατικός την Κυριακή 26/1 στο νέο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου επί του Α.Ο. Διαβολιτσίου με σκορ 2-1.

Με αυτή τη νίκη ο Πανγυθεατικός ανέβηκε στους 18 βαθμούς με την παραμονή στη Γ’ Εθνική να απέχει 3 βαθμούς!

Ο Α.Ο. Διαβολιτσίου άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Πλαστουργού στο 44′.

Ο Πανγυθεατικός έχασε πέναλτι με τον Μπαρόνε στο 55ο λεπτό, ο Ζιβάνοβιτς αρχικά ισοφάρισε στο 65ο λεπτό και πανηγύρισαν τη νίκη με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις μετά από ενέργεια του Λάζαρου Μπουρελάκου.

Την επόμενη αγωνιστική ο Πανγυθεατικός δίνει ένα πολύ σημαντικό αγώνα στη Βάρδα επί του τοπικού Παμβουπρασιακού.

Πανγυθεατικός 2 – 1 τελικό Α.Ο. Διαβολιτσίου (0 – 1 ημίχ)

Γκολ:  Πλαστουργός με πέναλτι το 0 – 1 στο 44′, Ζιβανόβιτς το 1 – 1 στο 65′,

Μπουρελάκος Λαζ. το 2 – 1 στο 90′.

Πανγυθεατικός ΓΣ (Αργύρης Κατσίχτης): Μπαμπούνης, Μπουρελάκος(C), Μπάλας, Μιχελάκος, Γιαταγανάκης,Καρνιάτης, Παναγόπουλος, Ντιόγκο, Μπαρόνε, Ζιβάνοβιτς, Σαχσανίδης