Ο Πανγυθεατικός γνώρισε την ήττα στη Βάρδα.

0
274

Ο Πανγυθεατικός γνώρισε την ήττα μετά από 5 αγωνιστικές στη Βάρδα με σκορ 2-0.
Οι γηπεδούχοι πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Γούρμος άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό και ο Αγουρίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 54ο λεπτό.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Γυθείου, η οποία παρέμεινε στους 18 βαθμούς – η παραμονή στη κατηγορία είναι στους 24 βαθμούς – υποδέχεται τον Αστέρα Βλαχιώτη.
Φάσεις και Γκολ

18′ Σέντρα Ρουγκάλα και σουτ που έκανε ο Μακρής το οποίο κόντραρε σε αμυνόμενους.

39′ Το 1-0 για την Βάρδα όταν μετά από κάθετη πάσα του Σαμπανέϊ η μπάλα αρχικά έφτασε στον Βαζ και μετά στον Γούρμο που με εξαιρετικό μακρινό πλασέ άνοιξε το σκορ.

51′ γύρισμα από τον Χριστόπουλο προς το σημείο του πέναλτι αλλά το σουτ του Σαμπανέϊ βρήκε σε αμυντικό.

54′ Το 2-0 για την Βάρδα όταν ο Αγουρίδης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του βάζοντας ένα θαυμάσιο γκολ με σουτ στέλνοντας την μπάλα ψηλά στον “ουρανό” της εστίας.

61′ Ο εξαιρετικός και σε αυτό το ματς Σαμπανέϊ βγήκε μόνος με τον τερματοφύλακα αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

68′ η μοναδική υποψία ευκαιρίας για το Γύθειο όταν σουτ από μακρυά του Μπαρόνε απέκρουσε ο Λαδάς.

73′ εξαιρετική ενέργεια του Ντόμα από αριστερά, άδειασε τρείς αντιπάλους αλλά το γύρισμα του δεν βρήκε συμπαίχτη.

82′ Σέντρα του Ντόμα, και οι Σαμπανέϊ και Κάρδαρης δεν πρόλαβαν να τελειώσουν την φάση.

Π.Α.Ο. Βάρδας: Λαδάς, Λιόσης (Φερεκίδης), Χριστόπουλος, Νικολόπουλος, Νικολακόπουλος, Μακρής (Κάρδαρης), Αγουρίδης, Ρουγκάλας, Βαζ (Σιδέρης), Σαμπανέϊ, Γούρμος (Ντόμας)

Πανγυθεατικός: Μπαμπούνης, Μπουρελάκος, Μπάλας, Μιχελάκος, Γιαταγανάκης, Παναγόπουλος, Καρνιάτης, Ντιόγκο, Μπαρόνε, Τσιμικλής, Σαχσανίδης

ΠΗΓΗ: iliaoikonomia.gr