Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της Κυριακής 16 Φεβρουαρίου

0
351

Δείτε πώς διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα στα παιχνίδια της Γ’ Εθνικής.

Τρομερά παιχνίδια έγιναν και αυτή την αγωνιστική στα παιχνίδια της Γ’ Εθνικής, για την 20ή αγωνιστική.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός ξύπνησε στο 75’ και επιβλήθηκε 5-1 του Κεραυνού Πέρνης εκτός έδρας, ενώ η Δόξα Κάτω Καμήλας επικράτησε 1-0 του Νέστου Χρυσούπολης. Στον 2ο όμιλο και την 24η αγωνιστική, ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας πήρε τη νίκη με 3-2 επί του πρωτοπόρου Αλμωπού Αριδαίας, ενώ ΠΑΣ Φλώρινα και Μακεδονικός έμειναν στο 0-0.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός επικράτησε 2-0 του Ατρόμητου Παλαμά, ενώ αγγλική… νίκη πανηγύρισε ο Ηρακλής Λάρισας επί του Θησέα στην Αγριά με 4-3. Στον  4ο όμιλο, η ΑΕΠ Κοζάνης πήρε σημαντική νίκη με 3-1 επί του Σουλίου Παραμυθιάς και παρέμεινε στην πρώτη θέση, ενώ η Αναγέννηση Άρτας νίκησε 2-0 του Τηλυκράτη.

Στον 5ο όμιλο, «διπλό» τίτλου πήρε η Καλλιθέα στη Σαντορίνη, επικρατώντας στο φινάλε 1-0 της Θύελλας Καμαρίου, ενώ στο «Ελ Πάσο» ο Εθνικός γλίτωσε στο τέλος την ήττα από τον Πανθηραϊκό, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Στον 6ο όμιλο, η Μαρκό νίκησε στο Μενίδι 2-1 τον Αχαρναϊκό, ενώ ο Αήττητος Σπάτων επιβλήθηκε 3-1 του Παλληνιακού. Στον 7ο όμιλο, ο Αστέρας Βλαχιώτη πήρε σημαντικό «τρίποντο» με 2-0 επί του Παναργειακού, την ώρα που η Σπάρτη έμεινε στο 1-1 με τη Ζάκυνθο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Δόξα Θεολόγου-Αετός Ορφανού 1-1
Πανδραμαϊκός-Ορφέας Ξάνθης 0-1
Δόξα Κάτω Καμήλας-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Ηρακλής Ζυγού-Απόλλων Παραλιμνίου 0-2
Κεραυνός Πέρνης-Πανσερραϊκός 1-5
Κιλκισιακός-Άρης Αβάτου 0-5
Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης

2ος όμιλος – 24η αγωνιστική
Αστραπή Μεσοποταμίας-Εδεσσαϊκός 0-3
Νίκη Αγκαθιάς-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Μακεδονικός 0-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Αλμώπος Αριδαίας 3-2
Θερμαϊκός-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 1-0 (15/2)
Θύελλα Σαρακηνών-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α
Άρης Παλαιοχωρίου-Αγροτικός Αστέρα 0-3 α.α
Ρεπό: ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών

3ος όμιλος
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΣ Μετέωρα 0-1
Θησέας Αγριάς-Ηρακλής Λάρισας 3-4
Ατρόμητος Παλαμά-Πιερικός 0-2
Διγενής Νεοχωρίου-ΓΣ Αλμυρός 0-3
ΑΕ Καρίτσας-ΑΟ Σελλάνων 2-0
ΑΠΟ Αταλάντη-Δίας Δίου 1-0
Διαγόρας Στεφανοβικείου-ΑΟ Ποταμιάς 3-0

4ος όμιλος
Αχέρων Καναλακίου-Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Σούλι Παραμυθιάς 3-1
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Μεσολογγίου 2-3
Θιναλιακός-ΑΕ Λευκίμμης 1-0
ΑΟ Ανατολής-Μακεδονικός Φούφα 0-0
Αναγέννηση Άρτας-Τηλυκράτης 2-0
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αστέρας Ιτέας 3-0 α.α.

5ος όμιλος
Άνω Μερά-Κηφισιά 0-0 τελικό
Θύελλα Καμαρίου-Καλλιθέα 0-1 τελικό
ΑΕ Μοσχάτου-Ερμής Κορυδάλλου 8-2
Εθνικός-Πανθηραϊκός 2-2
Ακράτητος-Φωστήρας 1-4
Κερατσίνι-Άγιος Ιερόθεος 1-1
Ηλυσιακός-Άγιοι Αναργύροι 3-1

6ος όμιλος
Αήττητος Σπάτων-Παλληνιακός 3-1
Αχαρναϊκός-Μαρκό 1-2
Κιθαιρών Καπαρελλίου-ΑΕΚ Τρίπολης 2-0
Νέα Αρτάκη-Θύελλα Ράφηνας 0-0
Παναρκαδικός-ΑΟ Υπάτου 2-1
Αιολικός-Κόρινθος ’06 3-0 α.α.
Ρεπό: Ρόδος

7ος όμιλος
ΑΠΣ Ζάκυνθος-ΠΣ H Σπάρτη 1-1
Ερμιονίδα-Πανηλειακός 2-0
Ναύπλιο 2017-Πανγυθεατικός 2-1
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Θύελλα Πατρών 0-3
Αστέρας Βλαχιώτη-Παναργειακός 2-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΑΟ Διαβολιτσίου 2-2
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΟ Τσιλιβή 1-0

ΠΗΓH: onsports.gr