Superleague 2: Δεύτερη συνεχόμενη νίκη με ανατροπή για το «τρένο» του Αντωνίου, στιγμιότυπα. Πρόγραμμα 18ης αγωνιστικής. (βίντεο)

Ο Λεβαδειακός του Σωτήρη Αντωνίου υποδέχθηκε τη Δόξα και νίκησε 3-2 την ομάδα της Δράμας στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της Super League 2.

Οι Μαυραετοί άνοιξαν το σκορ μόλις έξι λεπτά μετά από την έναρξη της αναμέτρησης με κεφαλιά του Σαμπανίδη ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Παπαργυρίου.

Οι Βοιωτοί όμως έφθασαν στην ανατροπή και τη νίκη. Ισοφάρισαν με κεφαλιά του Ιωαννίδη ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μεχία.

Η ομάδα της Λεβαδειάς πήρε προβάδισμα στο 69ο λεπτό με τον Πολέτο και το διεύρυνε στο ύστερα από δυο λεπτά (71′) με τον Μπαστιάνο.

Το μόνο που κατάφερε η Δόξα ήταν να μειώσει με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Σαμπανίδη στο δεύτερο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου.

Ο Λεβαδειακός ανέβηκε μόνος δεύτερος στη βαθμολογία της δεύτερης κατηγορίας και παρά το κακό του ξεκίνημα είναι πάντα στο κόλπο της επιστροφής στα επαγγελματικά “σαλόνια”.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Μπάγιτς, Χατζηλάμπρος (46′ Μύγας), Λιάγκας, Παντελιάδης (56′ Μάντζιος), Βήχος, Καραχάλιος, Μεχία, Μπαστιάνος, Κονέ, Πολέτο (85′ Νίκας), Ιωαννίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Ηλιάδης, Σιώπης, Μαρκοπουλιώτης, Καψάλης, Παπαργυρίου, Παρασκευάς (74′ Κόντος), Πινδώνης, Κρητικός, Αποστολίδης (64′ Χάμοντ), Ρόβας (84′ Παπαϊωάννου), Σαμπανίδης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου

Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας 3-2 (14′ Ιωαννίδης, 69′ Πολέτο, 72′ Μπαστιάνος / 6′, 90+2′ Σαμπανίδης)