Το isports.gr σας ενημερώνει ζωντανά για την εξέλιξη των αγώνων της Κυριακής 8/3

0
116

Το isports.gr σας ενημερώνει για την εξέλιξη των αγώνων του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και των τοπικών πρωταθλημάτων της Λακωνίας που γίνονται την Κυριακή 8 Μαρτίου. Ώρα έναρξης αγώνων 15:00.

Αστέρας Βλαχιώτη 52

Σπάρτη 48

Ζάκυνθος 38

Ναύπλιο 38

Ένωση Ερμιονίδας 35

ΠΑΟ Βάρδας 33

Α.Ο. Τσιλιβή 32

Α.Ο. Διαβολιτσίου 30

——————————

Θύελλα Πατρών 29

Διαγόρας Βραχνεϊκων 28

Πανγυθεατικός 22

Παναργειακός 19

Ολυμπιακός Ζαχάρως 19

Πανηλειακός 18

 

 

Γ’ Εθνική

Αναβλήθηκαν τρεις αγώνες, Ζάκυνθος – Α.Ο. Τσιλιβή, ΠΑΟ Βάρδας – Ένωση Ερμιονίδας και Διαγόρας Βραχνέϊκων –

Αστέρας Βλαχιώτη 5 – 0 τελικό Ολυμπιακός Ζαχάρως (3 – 0 ημίχ)

Γκολ: Παλιάτσος το 1 – 0 στο 7′, Ραχίμ το 2 – 0 στο 22′, Μάρτινς το 3 – 0 στο 35′,

Δημακάκος το 4 – 0 στο 46′, Παλιάτσος το 5 – 0 στο 69′.

Α’ ημίχρονο

3′ Παλιάτσος ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, απέκρουσε ο Γλάτης.

7′ Ραχίμ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, στο δοκάρι η μπάλα, Παλιάτσος ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

13′ Ραχίμ ευκαιρία για το 2 – 0.

16′ Δημακάκος δοκάρι

35′ Μάρτινς το 3 – 0 μετά από πάσα του Παλιάτσου

42′ Κίτρινη ο Καλαντζής

Αστέρας Βλαχιώτη: Διαμαντής, Κουρτέσης, Δημακάκος (49′ Διαμαντάκης), Μπριλάκης, Τζελίδης (53′ Χολέβας), Ζαϊμι (66′ Κεχαγιάς), Αναστασόπουλος (46′ Αρώνης), Νικλητσιώτης, Μάρτινς, Παλιάτσος, Ραχίμ.

Μάνος, Διαμαντάκης, Χολέβας, Αρώνης, Βουτσιώτης, Σιαλμάς, Κεχαγιάς.

Ολυμπιακός Ζαχάρως: Γλάτης, 2 Γκούσκος, 3 Καλαντζής, 18 Τσίτσος, 5 Κύτταρης, 6 Τζανέτος, 7 Καπλάνης, 17 Κατσιώλης, 9 Κανάνι ( 57′ Πλαστουργός), 10 Παναγόπουλος, 11 Σκοζάι.

12 Πλαστουργός, 13 Κακολύρης.

Διαιτητής: ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ) με βοηθούς τους ΜΑΥΡΟΚΟΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ) και ΤΟΥΜΠΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
(ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ). Παρατηρητής: ΚΟΤΣΑΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ (ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ).

Σπάρτη 1 – 0 τελικό Θύελλα Πατρών (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Σωτηρόπουλος το 1 – 0 στο 79′ με πέναλτι.

Κόκκινη:

Σπάρτη: Κραβαρίτης, Κακάμης, Παναγιωτίδης, Μπανούσης, Ρασσιάς, Καλούσης, Μπανούσης, Κάρδαρης, Κλιγγόπουλος, Σαμπατάκος, Σικαλόπουλος.

Τρακάκης, Ψυχόπαιδας, Κοντογιάννης, Σωτηρόπουλος, Αϊβαλιώτης, Μαρτίνεθ.

Θύελλα Πατρών: Δημόπουλος, Μαριόπουλος, Κουνάβης, Δημητρίου, Κατριβέσης, Γιανίτσας, Αγγελής, Βουτσινάς, Ντίνος, Κωνσταντινίδης, Σκεπετάρης.

Διαιτητής: ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΗΛΕΙΑΣ) με βοηθούς τους ΛΙΑΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΗΛΕΙΑΣ) και ΚΑΡΑΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΗΛΕΙΑΣ). Παρατηρητής: ΝΑΣΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ).

Παναργειακός 2 – 0 τελικό Πανγυθεατικός (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Παιδάκης το 1 -0 στο 13′, Μπλάτσος το 2 – 0 στο 81′.

Α.Ο. Διαβολιτσίου 4 – 1 τελικό Πανηλειακός (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Γεωργιόπουλος το 1 – 0 στο 19′, Aρβανίτης το 1 – 1 στο 40′,

Βιγιαφάνε το 2 – 1 στο 46′, Μουλιάτος το 3 – 1 στο 76′, Μουλιάτος το 4 – 1 στο 90+.

Τοπικά Λακωνίας

Απόλλων Ξηροκαμπίου 3 – 3 τελικό Κάστρο Γερακίου ( –  ημίχ)

Γκολ: Καρράς το 1 – 0, Ρουμπης το 1 – 1, Κωστάκος το 2 – 1, Διαμαντάκος το 3 – 1,

 

Απόλλων Ξηροκαμπίου: Βλαχογιάννης, Σπηλιωτοπουλος, Χρηστάκης, Kωστακος, Σιδερης, Διαμαντακος, Χρηστάκης Λεωνίδας, Φωτόπουλος, Καρρας, Πετρόπουλος, Κατσιαφουρος.

Βοίας Νεάπολης 0 – 0 τελικό Ατρόμητος Συκέας ( –  ημίχ)