Γ’ Εθνική: Ο χάρτης της αγωνιστικής περιόδου 2020-21

0
94

Ο χάρτης της Γ’ Εθνικής 2020-2021

1ος Όμιλος Σύνολο 16 Ομάδες

Έβρος: Αλεξανδρούπολη FC, ΑΕ Διδυμότειχου (2 Ομάδες), Θράκη: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (2 Ομάδες), Ξάνθη: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς (3 Ομάδες), Καβάλα: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Νέος Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου (3 Ομάδες), Δράμα: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων (2 Ομάδες), Σέρρες: Απόλλων Παραλιμνίου (1 Ομάδα), Μακεδονία: ΑΕ Ευόσμου, Εθνικός Σοχού, Ηρακλής Αμπελοκήπων (3),

2ος Όμιλος Σύνολο 15 Ομάδες

Μακεδονία: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, ΠΑΟ Κουφαλίων (5 Ομάδες), Πέλλα: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Εθνικός Γιαννιτσών (4 Ομάδες), Χαλκιδική: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας (2 Ομάδες), Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Νίκη Αγκαθιάς, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (3 Ομάδες), Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς (1 Ομάδα),

3ος Όμιλος Σύνολο 13 Ομάδες

Κοζάνη: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2 Ομάδες), Φλώρινα: Ερμής Αμυνταίου (1 Ομάδα), Πιερία: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3 Ομάδες), Καρδίτσα: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας (3 Ομάδες), Λάρισα: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας (4 Ομάδες),

4ος Όμιλος Σύνολο 14 Ομάδες

Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου (2 Ομάδες), Ευρυτανία: ΑΠΟΚ Βελούχι (1 Ομάδα), Φωκίδα: Φωκικός (1 Ομάδα), Εύβοια: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών (2 Ομάδες), Θεσσαλία: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης (4 Ομάδες), Φθιώτιδα: ΑΠΟ Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου (2 Ομάδες), Τρίκαλα: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης (2 Ομάδες),

5ος Όμιλος Σύνολο 14 Ομάδες.

Αιτ/νία: ΑΕ Μεσολογγίου, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού (3 Ομάδες), Καστοριά: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (1 Ομάδα), Γρεβενά: Αστέρας Καληράχης (1 Ομάδα), Κέρκυρα: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ) (2 Ομάδες), Άρτα: Αναγέννηση Άρτας (1 Ομάδα), Πρέβεζα-Λευκάδα: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015 (4 Ομάδες), Ήπειρος: Θύελλα Κατσικάς (1 Ομάδα), Θεσπρωτία: Σούλι Παραμυθιάς (1 Ομάδα)

6ος Όμιλος Σύνολο 12 Ομάδες.

Πειραιάς: Εθνικός, Προοδευτική, ΑΕ Μοσχάτου (3 Ομάδες), Αθήνα: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας (3 Ομάδες), Κυκλάδες: ΑΣ Σαντορίνη 2020, Άνω Μερά (συγχώνευση με ΑΕ Μυκόνου), Πανναξιακός (3 Ομάδες), Ανατολική Αττική: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων (2 Ομάδες), Κορινθία: Ατρόμητος Χιλιομοδίου (1 Ομάδα),

7ος Όμιλος Σύνολο 12 Ομάδες

Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος (3 Ομάδες), Αργολίδα: Πανναυπλιακός 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου (4 Ομάδες), Αρκαδία: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς (2 Ομάδες), Λακωνία: ΠΣ “H Σπάρτη”, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας (3 Ομάδες)

8ος Όμιλος Σύνολο 12 Ομάδες.

Πειραιάς: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς (3 Ομάδες), Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών (2 Ομάδες), Χίος: ΑΠΕ Μικρασιατική (1 Ομάδα), Σάμος: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (1 Ομάδα), Δωδ/σου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω (1 Ομάδα), Δυτική Αττική: Ακράτητος, Πανελευσινιακός (2 Ομάδες), Ανατολική Αττική: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης (2 Ομάδες)

9ος Όμιλος Σύνολο 13 Ομάδες

Αχαΐα: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή (4 Ομάδες), Ζάκυνθος: ΑΠΣ Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβή, Εθνικός Σκουλικάδου (3 Ομάδες), Ηλεία: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης (2 Ομάδες), Μεσσηνία: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης (2 Ομάδες), Κεφ/νία-Ιθάκη: Παλληξουριακός (1 Ομάδα), Αιτ/νία: Ναυπακτιακός Αστέρας (1 Ομάδα)

10ος Όμιλος Σύνολο 15 Ομάδες

Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, ΑΟ Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου (6 Ομάδες), Λασίθι: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας (3 Ομάδες), Ρέθυμνο: Ρεθυμνιακός, ΑΟ Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Περιβολίων Ρεθύμνου (3 Ομάδες), Χανιά: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας (3 Ομάδες),