15

Ο Σπιροπάλι Ντορίν ευχαρίστησε για την συνεργασία τον Αμυκλιακό.

Ένας ποδοσφαιριστής που έχει αγωνιστεί πολλές χρονιές στα Λακωνικά γήπεδα με τέσσερις διαφορετικές ομάδες με κορυφαία την Α.Ε. Σπάρτη, ο Σπιροπάλι Ντορίνπατήστε εδώ – ευχαριστεί μέσω του αθλητικού site της Λακωνίας, isports.gr τον Αμυκλιακό για την συνεργασία.

Η δήλωσή του:

Ευχαριστώ την Διοίκηση, το τεχνικό επιτελείο και τους συμπαίκτες μου στον Αμυκλιακό για την συνεργασία που είχαμε. Τους εύχομαι καλή επιτυχία την περίοδο 2020-21.

Το προφίλ του

2019-20

Αγωνιζόταν στον Αμυκλιακό με τον οποίο πέτυχε 3 γκολ.

2017-18

Πέτυχε 12 γκολ με την φανέλα του Ατρομήτου Συκέας.

2015-16

Αγωνιζόταν στον Ολυμπιακό Λαυρίου

2014-15

Το πρώτο μισό της περιόδου 14-15 αγωνίστηκε στην Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου και κατά την μεταγραφική του Ιανουαρίου επέστρεψε στην Α.Ε. Σπάρτη. Στα φετινά μπαράζ είχε μια ασσίστ στον Αναστασάκο με Πανθυρεατικό.

2013-14

Ο Ντορίν ήταν ο 4ος σκόρερ της Α.Ε. Σπάρτη την περίοδο 2013-2014 σκοράροντας 15 γκολ σε 1471 λεπτά συμμετοχής. Στους αγώνες μπαράζ της ίδιας χρονιάς είχε σκοράρει απέναντι στον Πανθυρεατικό.

Εκτός της Α.Ε. Σπάρτη και της Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου έχει αγωνιστεί σε Ένωση Βοτανικού και στο Γαλάτσι. Στην Σπάρτη είχε αγωνιστεί και την περίοδο 2009-2010.