Το ρεπορτάζ του φιλικού Ήφαιστου Βρονταμάς – Απόλλων Ξηροκαμπίου

0
10

Την Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου ο Ήφαιστος Βρονταμά υποδέχθηκε τον Απόλλων Ξηροκαμπίου σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Ο Ήφαιστος Βρονταμά επικράτησε 5-1 με το ημίχρονο να λήγει 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Η γηπεδούχος ομάδα επικράτησε 5-1, σκόραραν 3 γκολ ο Στυλιανάκος, και από 1 οι Διαμαντάκος και Λαμπρινός, για τους φιλοξένουμενους σκόραρε ο Λεωνίδας Χριστάκης.

Ο Φαρλέκας ξεκίνησε τους Απαλοδήμας, Λυμπέρης, Ρηγόπουλος, Πετρούλιας, Σόβολος, Φερίζης Ι, Καλογιάννης Γ, Κουτσοβασίλης Κ,Φερίζης Α, Κιούπι, Διαμαντάκος.

Αλλαγές: Στυλιανάκος, Φαρλέκας Α, Λαμπρινός, Σταθάκης, Σταθόπουλος.

Για τον Απόλλων Ξηροκαμπίου ο Σταύρος Μανιάτης ξεκίνησε τους Αγγελόπουλος, Κωστάκος, Γραμματικάκης, Κονίδης Στρ., Πετρόπουλος Σπ., Φωτόπουλος Θ., Καρράς Σωτ, Ναστάκος Π. (15 ετών), Λεωνίδας Χριστάκης, Ρηγάκος Π., Αϊβαλιώτης Αργύρης.

Αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Αμπαζάι Φ, Μανιάτης Στρ., Μπούφι Αλέξανδρος, Δημακάκος Β.,  Φραγκής Δ. οι οποίοι είναι όλοι 14 ετών.

Δυνατό φιλικό την Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου για τον Ήφαιστο με αντίπαλο τον Μολαϊκό στο γήπεδο του Βρονταμά, το φιλικό είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 6 μ.μ.

Επόμενο φιλικό για τον Απόλλωνα Ξηροκαμπίου με τον Α.Ο. Κροκεών την Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου στις Κροκέες.