Μεγάλη επιτυχία του Σκοπευτικού Ομίλου Γυθείου στο Βόλο!

Μεγάλη επιτυχία του Α.Σ.Ο.Γυθείου στο Βόλο!
Δύο αθλητές μας στους έξι ευστοχότερους του αγώνα!!
1 χρυσό και 3 ασημένια μετάλλια ο απολογισμός!!
Στις 12-13/9 ο Α.Σ.Ο.Γυθείου συμμετείχε στον αγώνα κυπέλλου TRAP Α-Β-Γ κατηγορίας που πραγματοποιήθηκε στο Βόλο με 7 σκοπευτές. Οι σκοπευτές μας κατάφεραν να διακριθούν στις κατηγορίες τους αλλά και στη διαδικασία του Μπαράζ, όπου εκεί δύο αθλητές μας, εκπροσώπησαν τον σύλλογό μας, κατι το οποίο συμβαίνει για πρώτη φορά!
Αναλυτικά:
Ο Τζινάκος Ανάργυρος, με (24/23/21/24/21) 113/125 δίσκους στην κανονική διάρκεια του αγώνα και με 41/50 δίσκους στην διαδικασία του Μπαράζ, κατέλαβε την δεύτερη θέση στην γενική κατάταξη του αγώνα αλλά και στην Α1′ κατηγορία ανδρών!
Ο Ανδρεάκος Παναγιώτης, με (23/21/23/21/24) 112/125 δίσκους στην κανονική διάρκεια του αγώνα και με 24/35 δίσκους στην διαδικασία του Μπαράζ, τερμάτισε στην Πρώτη θέση της Α’ κατηγορίας ανδρών, όμως βάσει των αποτελεσμάτων του τελικού κατέλαβε την δεύτερη θέση στην Α’ κατηγορία Ανδρών και την τέταρτη θέση στην γενική κατάταξη του Αγώνα!
Ο Καρβούνης Στυλιανός, με (21/23/21/19/18) 102/125 δίσκους, κατέλαβε την Πρώτη θέση στην Β’ κατηγορία ανδρών και την τέταρτη θέση στην κατηγορία των Βετεράνων!
Ο Καρβούνης Λεωνίδας, με (19/19/18/16/22) 94/125 δίσκους, κατέλαβε την έκτη θέση στην Β’κατηγορία ανδρών.
Ο Κατσιβέλης Πέτρος, με (19/18/17/17/17) 88/125 δίσκους, κατέλαβε την ενδέκατη θέση στην Β’ κατηγορία ανδρών.
Ο Κοντζαμάνης Ιωάννης, με (17/19/17/15/13) 81/125 δίσκους, κατέλαβε την τέταρτη θέση στην κατηγορία των εφήβων.
Ο Δριβάκος Κωνσταντίνος, με (19/8/14/20/13) 74/125 δίσκους, κατέλαβε την πέμπτη θέση στην κατηγορία των εφήβων.
Να συγχαρούμε όλους τους αθλητές μας για την προσπάθεια και για τις θέσεις που κατέκτησαν και ευελπιστούμε να βλέπουμε όλο και περισσότερους σκοπευτές του συλλόγου μας να βρίσκονται στην εξάδα του μπαράζ, ανάμεσα στους ευστοχότερους σκοπευτές του αγώνα!!