Το ρεπορτάζ του φιλικού Ευρώτας Έλους – Αμυκλιακός

Σε φιλικό αγώνα ο Ευρώτας Έλους επικράτησε του Αμυκλιακού με σκορ 3-2.

Την Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου ο Ευρώτας Έλους υποδέχθηκε τον Αμυκλιακό σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας στο Έλος.

Χορταστικό δεύτερο ημίχρονο με πέντε γκολ και τελικό αποτέλεσμα 3-2 υπέρ του γηπεδούχου Ευρώτα. Το ημίχρονο είχε λήξει 0-0.

Τα γκολ του Ευρώτα Έλους πέτυχαν οι Ροντσέα με πέναλτι, Ξιφαράς, Μπάροβιτς και για τον Αμυκλιακό και τα δύο ο Κρεββατάς.

Στο 2ο λεπτό τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Μακρής και αγωνίστηκε ποδοσφαιριστής ως τερματοφύλακας ο Τάσος Καραμίχας.

Για τον Αμυκλιακό είχε δοκάρι ο Βαχαβιώλος σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Για τον Ευρώτα Έλους ξεκίνησαν οι: Μακρής, Τζανετάκος, Ράϊκος, Γρηγορακάκης, Σγούρδας, Ροντσέα, Λιγνός, Μπάροβιτς, Ξιφαράς, Κλάψης, Κοστόβ.

Για τον Αμυκλιακό ξεκίνησαν οι: Τρακάκης, Χριστάκης, Θεοδωρόπουλος, Τσακωνάκος, Ζώης, Πάντος, Νικόλαρος, Σούμπασης, Γεωργαντάς Θεόδωρος, Δημητρακάκης, Βαχαβιώλος

Για τον Αμυκλιακό αγωνίστηκαν και οι Μηνακάκης, Τσούρι, Νικολόπουλος, Γεωργαντάς Θεόδωρος, Μπαλαμπάνος, Λάντι, Σπυρόπουλος Χρ., Κρεββατάς, Κατσιαφουρος