Κύπελλο Λακωνίας: Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής

0
48

Πρεμιέρα με την 1η φάση του Κυπέλλου Λακωνίας. Ένας αγώνας κρίθηκε στα πέναλτι και ένας στη παράταση.

Στο Ενωσιακό γήπεδο στον Άγιο Ιωάννη, ο Αμυκλιακός με γκολ του Πάντου στο Α’ ημίχρονο της παράτασης απέκλεισε την αξιόμαχη Άμιλλα Αγίου Ιωάννη, με την κανονική διάρκεια του αγώνα να λήγει 1-1.

Στο γήπεδο Βρονταμά, ο Ήφαιστος Βρονταμά στα πέναλτι απέκλεισε τον Α.Ο. Μυρτέας με το σκορ να είναι ισόπαλο 1-1 στο τέλος των 90′ και μετά την ολοκλήρωση της παράτασης.

Εκτός έδρας νίκες για Κάστρο Γερακίου, Πανκλαδιατικός, εντός έδρας νίκες για Α.Ο. Δαφνίου, Απόλλων Ξηροκαμπίου και Κάστρο Μονεμβάσιας ενώ ο Αίαντας Ευρώτα και ο Ευρώτας Έλους πέρασαν χωρίς αγώνα στην 2η αγωνιστική, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Λακωνίας.

Δείτε τα αποτελέσματα, τις ενδεκάδες και τους σκόρερ:

Σάββατο 3 Οκτωβρίου

Α.Ο. Κροκεών 2-0 Τρινασιακός

Σκόρερ: Τριαντάφυλλος Μπουτεράκος και τα δυο γκολ στο 65ο και το 75ο λεπτό αντίστοιχα.

Ταξιάρχες Νιάτων 2-4 Κάστρο Γερακίου

Σκόρερ Γερακίου: Τα δύο πρώτα ο Μίμης Αντωνίου, Πορφύρης Γιάννης, Αντωνίου Γιάννης.

Αίαντας Ευρώτα 3-0 ANEY AΓΩΝΑ Ολυμπιακός Γυθείου

Κυριακή 4 Οκτωβρίου

Άμιλλα Αγίου Ιωάννη 1 – 2 τελικό Αμυκλιακός

(1 – 1 κανονική διάρκεια, 0-0 ημίχ)

Γκολ: Σούμπασης το 0 – 1 στο 55′, Παπασπυριδάκος (2005) το 1 – 1 80′,

Πάντος το 1 – 2 στο 97′.

Αμυκλιακός: Τρακάκης, Βαχαβιώλος, Τσακωνάκος, Θεοδωρόπουλος, Χριστάκης (Κατσιαφούρος), Πάντος, Κρεββατάς (46′ Σπυρόπουλος Γιάννης), Ζώης, Δημητρακάκης Κατσιαφούρος, Σούμπασης (Σπυρόπουλος Χρ.), Νικόλαρος (Γεωργαντάς Στ.) Κατσιαφούρος.

Μηνακάκακης, Κατσιαφούρος, Σπυρόπουλος Χρ., Σπυρόπουλος Γ., Τσούρι, Καραβάς, Μπαλαμπάνης, Γεωργαντάς Στ., Γεωργαντάς Θ.

Άμιλλα Αγίου Ιωάννη: Στυλιανάκος, Σαρρής, Χαντζής Κ., Κοκκόλης, Μιχαλακάκος, Αναγνωστόπουλος, Σίδερης, Ηλιόπουλος, Παπάς, Νικολόπουλος, Χαντζής. Αλλαγές: Ορφανάκος, Φελέκος, Τσαμάνδουρας, Παπασπυριδάκος (2005), Νικολόπουλος Δημήτρης.

Ορφανακος, Τσαμανδούρας, Φελέκος, Παπασπυριδάκος, Μανίκας, Σουμάκης, Καραμίχας, Λιακάκης, Νικολόπουλος.

Ήφαιστος Βρονταμά 1 – 1 τελικό Α.Ο. Μυρτέας (0 – 0 ημίχ)

Ο Ήφαιστος Βρονταμάς πέρασε στη 2η φάση στα πέναλτι με σκορ 3-1, απέκρουσε 2 πέναλτι ο Απαλοδήμας, έχασε ο Ν. Κουτσοβασίλης.

Γκολ: Λαμπρινός το 1 – 0 στο 46′, Πλεμμένος το 1 – 1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ,

Ήφαιστος Βρονταμά: Απαλοδήμας, Διαμαντάκος, Φαρλέκας, Μάντης, Φερίζης, Λυμπέρης, Καλογιάννης, Πετρούλιας, Στυλιανάκος, Λαμπρινός, Φερίζης.

Γεωργόπουλος, Σόβολος, Κιούπι, Ρηγόπουλος, Σταθάκης.

Α.Ο. Μυρτέας: Φερίζης, Διαμαντάκης, Καρτσιδήμας, Κρητικάκος, Πατσουράκος, Μαργαρίτης, Ρουμπής, Πλεμμένος, Ζουμπούκος, Κουτσοβασίλης, Μαντζαβράκος.

Βλαχολιάς, Μπόκος, Ρουσιαμάνης, Χριστάκος.

Απόλλων Ξηροκαμπίου 1 – 0 τελικό Α.Ε. Λογκανίκου (0 – 0 ημίχ)