Κάστρο Γερακίου Ευρώτας Έλους 2-5 για την 2η φάση του Κυπέλλου Λακωνίας

0
65

Το Κάστρο Γερακίου υποδέχτηκε τον Ευρώτα Έλους στο σημαντικότερα αγώνα του Σαββάτου 10 Οκτωβρίου.

Το Σάββατο 10/10 στο γήπεδο Γερακίου το Κάστρο Γερακίου υποδέχθηκε τον Ευρώτα Έλους στα πλαίσια της 2ης φάσης του Κυπέλλου Λακωνίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης  με τον Γιάννη Αντωνίου αλλά πριν λήξει το ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν ανατρέψει το σκορ με τους Καρβελόπουλο και Ξιφαρά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δυο ομάδες πέτυχαν άλλα 4 γκολ με το τελικό 2-5 υπέρ του φιλόδοξου Ευρώτα Έλους να διαμορφώνουν οι Μάνος Φώντας για το Γεράκι και οι Λιγνός 2 γκολ, το ένα με πέναλτι και Ξιφαράς.

Για το Κάστρο Γερακίου αγωνίστηκαν τρεις παίκτες, γεννημένοι το 2005 και το 2006, ξεκίνησαν οι: Δρούσιας, Πανταζής (2005), Σακελλαρίου, Μάνος Μάρκου, Πορφύρης, Δημήτρης Αντωνίου, Τσίπουρας, Φελέκος (2005), Αποστολόπουλος, Αντωνίου Γιαννης. Γκαμπόρ (2006), Μαρουδάς Κώστας, Παπαγεωργίου Χρήστος

Για τον Ευρώτα Έλους αγωνίστηκαν οι: ΜΑΚΡΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ, ΡΟΝΤΣΕΑ, ΡΑΪΚΟΣ, ΜΠΑΡΟΒΙΤΣ, ΝΤΟΡΙΝ, ΚΑΡΑΜΙΧΑΣ, ΚΑΡΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΞΙΦΑΡΑΣ, ΚΛΑΨΗΣ, ΛΙΓΝΟΣ.

Αλλαγές οι Κοστόβ, Μιχελάκος και Σγούρδας, όλοι στο δεύτερο ημίχρονο.

Κάστρο Γερακίου 2 – 5 τελικό Ευρώτας Έλους (1 – 2 ημίχ)

Γκολ: Αντωνίου Ιωαν. το 1 – 0 στο 15′, Καρβελόπουλος το 1 – 1 στο 25′,

Ξιφαράς το 1 – 2, Λιγνός το 1 – 3, Φώντας Μάνος το 2 – 3,

Ξιφαράς το 2 – 4, Λιγνός με πέναλτι το 2 – 5.