Πανναυπλιακός 2017 Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 3 – 1: Το ρεπορτάζ, στιγμιότυπα, δηλώσεις (βίντεο)

0
20

ΜΕ νίκη ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα της Γ εθνικής η ομάδα Ναύπλιο 2017 – επόμενου αντιπάλου του Μολαϊκού.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό και ..δίχτυα στο β ημίχρονο και επιβλήθηκαν του, νεοφώτιστου, Φοίνικα Επιδαύρου με 3-1.

Το σκορ άνοιξε στο 49 ο Καλογέρης με ωραίο γυριστό σουτ και ακολούθησαν δυο γκολ από των Αντώνη Τριανταφύλλου στο 75 και στο 78 με εκτέλεση φάουλ.

Η ομάδα της Νέας Επιδαύρου-που πάλεψε μέχρι ένα σημείο το παιχνίδι -μείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Γεωργίου.

Πολύ καλή ήταν η διαιτησία του Γιάννη Παπαγεωργόπουλου από τον Σύνδεσμο Αργολίδας.

ΠΗΓΗ: ert.gr

Δηλώσεις έκανε ο προπονητής του Πανναυπλιακού 2017 Τόμμυ Κίκιλης αμέσως μετά τον εναρκτήριο αγώνα της Γ΄ Εθνικής με τον Φοίνικα Ν. Επιδαύρου την Κυριακή 11 Οκτωβρίου στο ΔΑΚ Ναυπλίου που βρήκε την ομάδα νικήτρια με 3-1