Ο Πανγυθεατικός στη κορυφή του 7ου ομίλου με το δύο στα δύο!

0
11

Ο Πανγυθεατικός συνεχίζει το ιδανικό ξεκίνημα με 2 στις 2 νίκες, του σε μια ιστορική περίοδο στην οποία κλείνει 120 χρόνια ιστορίας!

Την Κυριακή 18 Οκτωβρίου ο Πανγυθεατικός υποδέχθηκε στο Νέο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου τον Παναρκαδικό, στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της ομάδας του Γυθείου για την περίοδο 2020-21.

Οι παίκτες του Γιώργου Ξανθάκου πήραν μια μεγάλη νίκη απέναντι στον Παναρκαδικό με σκορ 1-0.

Μια νίκη που φέρνει τους μπλε του Γυθείου στην κορυφή του 7ου ομίλου, ισόβαθμοι με την Κηφισιά. Υπενθυμίζουμε την πρώτη αγωνιστική είχαν επικρατήσει 3-0 εκτός έδρας του Ατρόμητου Χιλιομοδίου.

Σκόρερ της αναμέτρησης ο Σαμπατάκος στο 19ο λεπτό, με τον Γιώργο να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ την φετινή περίοδο.

Ο Παναρκαδικός είναι ουραγός της βαθμολογίας του 7ου ομίλου, μετά από δύο αγωνιστικές παραμένει χωρίς βαθμό. Σημειώνουμε ότι έχει αγωνιστεί και τους δυο αγώνες εκτός έδρας με ΠΑΟ Ρουφ και Πανγυθεατικό.

Την επόμενη αγωνιστική ο Πανγυθεατικός υποδέχεται τον Ερμή Μελιγούς με στόχο το 3 στα 3 και τους 9 βαθμούς.

Γκολ: Σαμπατάκος το 1 – 0 στο 19′.

Πανγυθεατικός (Ξανθάκος): Μύρτα, Μπάλας, Γιαταγιαννάκης, Μπουρελάκος Λάζαρος, Γιαννόπουλος, Αναστασάκος, Μιχελάκος, Ζαραφέτας, Σαμπατάκος, Καρμοίρης, Πανταζής.

Μπουτσικάρης, Βασιλούνης, Παναγόπουλος, Λιγνός, Ζιάρας, Χρυστικάκος, Ευστρατιάδης, Κουτσιουμάρης, Πλατάνας

Παναρκαδικός (Ντίσιος): Μπλατσιώτης, Δαύρος, Τσέκος, Νάνος, Σωτηρόπουλος, Τόλιος, Τσιώλης, Στρέμπας, Παπαλάμπρος, Λυμπερόπουλο Ν., Λυμπερόπουλος Δημ.

Κοντογιαννόπουλος, Ρουμελιώτης, Οικονόμου, Λαμπρόπουλος, Παγουρίνος, Νικόλαρος, Βάρκας, Κοπρέσκα.