Α’ Κατηγορία Λακωνίας: Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής, πρόγραμμα 2ης αγωνιστικής.

0
19
SAMSUNG CSC

Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική της τοπικής κατηγορίας της Λακωνίας. Δείτε τα αποτελέσματα καθώς και το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής.

Α’ όμιλος

Απόλλων Ξηροκαμπίου 0 – 3 τελικό Αμυκλιακός (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Κρεββατάς το 0 – 1 με κεφαλιά στο 40′, Kρεββάτας το 0-2 στο 55′,

Δημητρακάκης το 0 – 3 στ 75′.

Απόλλων Ξηροκαμπίου:

Αμυκλιακός: Τρακάκης, Τσακωνάκος (Μαραγκός), Βαχαβιώλος, Χριστάκης (Φατούρος), Θεοδωρόπουλος, Πάντος, Ζώης, Σπυρόπουλος Γιάννης (Κατσιαφούρος), Κρεββατάς, Γεωργαντάς Στ. (Σπυρόπουλος Χρ.), Δημητρακάκης (Κόκκινος Αριστείδης).

Πανκλαδιατικός 0 – 1 τελικό Α.Ο. Λογγάστρας (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Μιράκας το 0 – 1 στο 79′,

Κόκκινες: 3 συνολικά, Μιράκας με δεύτερη κίτρινη στο 80′,

Μιχαλάκος με δεύτερη κίτρινη στο 82′, και για τον Πανκλαδιατικοστο 94′

A.O. Χρυσάφων 0 – 6 τελικό Α.Ο. Κροκεών (0 – 2 ημίχ)

Γκολ: Ζερβούλιας τα 2 πρώτα γκολ, 2 γκολ ο Ντεστάκος, 1 ο Σουκούλι και 1 ο Λιακάκος.

Κόκκινη: Τζουλιάνο στο 50′ με δεύτερη κίτρινη.

γήπεδο Χρυσάφων, ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ Κ., ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Ι., ΜΑΡΚΟΥ Α.

Α.Ο. Δαφνίου 2 – 2 τελικό Α.Ε. Λογκανίκου (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Σουρτζής το 1 – 0 στο 12′, Σουρτζής το 2 – 0 στο 28′,

Μπερντένης το 2 – 2 με πέναλτι.

γήπεδο Δαφνίου, ΧΑΝΔΟΛΙΑΣ Σ., ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΥ Π., ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ Θ.

2η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδοΗμ/νία
Α.Ο. ΚΡΟΚΕΩΝ – ΠΑΝΚΛΑΔΙΑΤΙΚΟΣΔΑΦΝΙΟΥ24/10/20
Α.Ε. ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ – Α.Ο. ΛΟΓΓΑΣΤΡΑΣΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ25/10/20
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΑ. Ε. Κ. Ε.Π.Σ. ΛΑΚΩΝΙΑΣ25/10/20
ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΧΡΥΣΑΦΩΝΑΜΥΚΛΩΝ25/10/20

 

Β’ όμιλος

Ήφαιστος Βρονταμά 3-0 Άνευ αγώνα Ολυμπιακός Γυθείου

ΠΑΟ Σμύνους 2 – 4 τελικό Αίαντας Ευρώτα (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Κουφάκος το 0 – 1 στο 21′, με πέναλτι το 1 – 1 στο 37′, το 2 – 1 στο 45′,

Γουρδομιχάλης Απ. το 2 – 2 στο 60′ με κεφαλιά, Γουρδομιχάλης Απ. το 2 – 3 στο 88′,

Μαρτσούκος Αρ. το 2 – 4.

Κόκκινη: οι γηπεδούχοι στο 90′

A.O. Aγίου Βασιλείου Γυθείου 4 – 1 τελικό Τρινασιακός (2 – 0 ημίχ)

Α.Ο. Μυρτέας 1 – 1 τελικό Ευρώτας Έλους (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Χριστάκος το 1 – 0 στο 60′, Ντορίν το 1 – 1 στο 80′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ,

γήπεδο Φιλισίου, ΠΑΛΑΜΙΔΑΣ Γ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Δ.

2η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδοΗμ/νία
ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ3-0 ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΑ24/10/20
Α.Ο. ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΥΘΕΙΟΥ – Π.Α.Ο. ΣΜΥΝΟΥΣΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΥΘΕΙΟΥ24/10/20
ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΜΥΡΤΕΑΣΣΤΕΦΑΝΙΑΣ25/10/20
ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΡΩΤΑ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΚΑΛΑΣ25/10/20

 

Γ’ όμιλος

Α.Ε. Δήμου Ασωπού 1 – 0 τελικό Βοίας Νεάπολης (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: το 1 – 0 στο 35′.

Ταξιάρχες Νιάτων 0 – 0 τελικό Κάστρο Μονεμβάσιας (0 – 0 ημίχ)

γήπεδο Αγίου Δημητρίου, ΑΓΡΑΝΙΩΤΗΣ Α., ΠΟΥΛΟΣ Ι., ΒΑΛΚΑΝΑΣ Ε.

ΑΠΟ Βελιών 2 – 0 τελικό Α.Ο. Αγγελώνας (1 – 0 ημίχ)

Γκολ:

γήπεδο Μονεμβάσιας, ΛΙΑΡΟΣ Σ., ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ Μ., ΠΑΡΔΑΛΗΣ Γ.

Εθνικός Βατίκων 0 – 3 τελικό Κάστρο Γερακίου ( – ημίχ)

Γκολ: Χρ. Σακελλαρίου το 0 – 1 στο 17, Αποστολόπουλος το 0 – 2 στο 28′,

Αντωνίου το 0 – 3 στο 70′.

γήπεδο Ασωπού, ΣΟΒΟΛΟΣ Π., ΜΑΡΚΟΣ Π., ΚΟΥΡΑΚΟΣ Α.

2η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδοΗμ/νία
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – Α.Ε. ΔΗΜΟΥ ΑΣΩΠΟΥ0-3 ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΑ24/10/20
Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ – ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥΣΥΚΕΑΣ24/10/20
ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ ΝΙΑΤΩΝΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ24/10/20
ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ25/10/20