Τα τελικά αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής της Τετάρτης 21/10

0
10

Πολλά γκολ και συγκινήσεις περιλάμβανε η εμβόλιμη αγωνιστική σε 1ο, 2ο, 3ο και 10ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Στον 1ο όμιλο, ο Ηρακλής ήταν σαρωτικός απέναντι στον Μ. Αλέξανδρο Ορφανίου, καθώς επιβλήθηκε με 5-0 και ο Πανδραμαϊκός επικράτησε 3-0 εκτός έδρας της Αναγέννησης Θαλασσιάς. Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας πέτυχε την τρίτη του νίκη, καθώς πέρασε νικηφόρα με 2-0 από τον Εθνικό Γιαννιτσών.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο Παλαμά, ενώ ισόπαλο 1-1 έληξε και το λαρισαϊκό ντέρμπι ανάμεσα σε Οικονόμο Τσαριτσάνης και Ηρακλή Λάρισας.

Στην Κρήτη και τον 10ο όμιλο, το Ηρόδοτος-Ρεθυμνιακός αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου και θα διεξαχθεί την Πέμπτη. Ο Πλατανιάς γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 6-0 από τον Αλμυρό, ενώ η Αναγέννηση Ιεράπετρας επιβλήθηκε με 4-2 της ΑΕ Νεάπολης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Νέστος Χρυσούπολης – Αλεξανδρούπολη FC 2-0
Αετός Οφρυνίου – Άρης Αβάτου 2-1
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Πανδραμαϊκός 0-3
ΑΕ Αμπελοκήπων – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-1
Ηρακλής – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου 5-0
Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Ευόσμου 4-0
Ελπίδα Σαπών – Εθνικός Σοχού 0-0
Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου αναβλ.

2ος όμιλος (3η αγωνιστική)
ΠΑΟ Κουφαλίων – Εδεσσαϊκός 1-1
Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-0
Αναγέννηση Πλαγιάς – Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0
Μακεδονικός – Θερμαϊκός Θέρμης 2-2
Εθνικός Γιαννιτσών – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-2
Αετός Βαρβάρας – Θύελλα Σαρακηνών 1-2
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων – Νέα Καλλικράτεια αναβλ.
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Ατρόμητος Παλαμά – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
Αετός Μακρυχωρίου – ΠΟ Ελασσόνας 4-0
Ερμής Αμυνταίου – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 2-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ηρακλής Λάρισας 1-1
ΑΟ Σελλάνων – ΑΕ Καρίτσας 0-1
Μακεδονικός Φούφα – ΠΟ Φήκης αναβλ.
Κοζάνη – Δίας Δίου αναβλ.
Ρεπό: ΑΣ Μετέωρα

10ος όμιλος (2η αγωνιστική)
Παλαιόχωρα-Γιούχτας 0-2
Αστέρας Ρεθύμνου-ΑΟ Αγίου Νικολάου 2-3
Πλατανιάς-Αλμυρός 0-6
Άρης Σούδας- ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-1
Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΑΕ Νεάπολης 4-2
Άρης Ρεθύμνου-Πόρος 0-1
Ατσαλένιος-Δαμάστα 1-3
Ηρόδοτος-Ρεθυμνιακός αναβλ.

ΠΗΓΗ: onsports.gr