Πανγυθεατικός: Καλή εμφάνιση και ήττα στα σημεία απέναντι στη πρωτοπόρο Κηφισιά

Καλή εμφάνιση για τον Πανγυθεατικό ο οποίος ηττήθηκε με σκορ 1-0 στην Νέα Ερυθραία, έδρα της πρωτοπόρου ομάδας του 7ου ομίλου, Κηφισιάς.

Οι παίκτες του Γιώργου Ξανθάκου στάθηκαν πολύ καλά στη δυσκολότερη έδρα του πρωταθλήματος απέναντι σε μια ομάδα που θεωρείται το πρώτο φαβορί για την 1η θέση του ομίλου. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ρεντζής με κεφαλιά στο 27ο λεπτό του αγώνα.

Καλές στιγμές για τον Πανγυθεατικό στο 40ο λεπτό μετά από τρομερή ενέργεια του Μπουτσικάρη, κάθετη για Σαμπατάκο, το σουτ κοντράρει και περνάει η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Και στο 92ο λεπτό σε απεύθειας εκτέλεση φάουλ του Γιαταγανάκη, με τον τερματοφύλακα της Κηφισιάς, Αντωνόπουλο να αποκρούει με δυσκολία.

Παρά την ήττα ο Πανγυθεατικός βρίσκεται με τους 6 βαθμούς στη 5η θέση της βαθμολογίας του 7ου ομίλου.

Την επόμενη αγωνιστική 5η, ο Πανγυθεατικός υποδέχεται τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου με αποκλειστικό στόχο τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας) Αντωνόπουλος, Μκρτσιαν, Γκότοβος, Έσλερ, Παπαγγελής (90+6′ Κοντογιάννης), Παπασάββας, Ρεντζής (88′ Σιμάκου), Παυλάκης, Κρητικός, Ραχίμ (63′ Τεττέι), Τζέλι (63′ Ζελο).

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ (Γιώργος Ξανθάκος): Μίρτα, Μπάλας, Γιαταγανάκης, Μπουρελάκος, Γιαννόπουλος (57′ Ρασσιάς), Μιχελάκος (88′ Βασιλούνης), Αναστασάκος, Ζαραφέτας (78′ Ευστρατιάδης), Σαμπατάκος, Πανταζής, Μπουτσικάρης (57′ Καρμοίρης).