Ο Αστέρας Βλαχιώτη γνώρισε την ήττα στη Ρόδο

0
112

Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής της Football League ο Αστέρας Βλαχιώτη γνώρισε την ήττα στη Ρόδο από την ομώνυμη ομάδα με σκορ 2-1.

Οι Λάκωνες προηγήθηκαν με τον Παλιάτσο μόλις στο 4ο λεπτό αλλά ισοφαρίστηκαν δυο λεπτά μετά το γκολ που πέτυχαν με τον Τσίπρα να πετυχαίνει το γκολ για τους γηπεδούχους

Ο Μπαξεβάνος διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τους Ροδίτες στο 64ο λεπτό.

Κόρνερ: 3-1, Kίτρινες: 1-2

Με αυτή τη νίκη η Ρόδος έφτασε τους 19 βαθμούς πλησιάζοντας την πρωτοπόρο Καλαμάτα με την Ρόδο να έχει ένα αγώνα λιγότερο.

Το Βλαχιώτη παρέμεινε στους 6 βαθμούς + το τρίποντο που περιμένει να δικαιωθεί για την ένσταση που έχει καταθέσει για τον αγώνα με την Καλλιθέα.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Αστέρα την Πέμπτη στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας με την Επισκοπή.

Οι συνθέσεις:

Ρόδος (Κώστας Βελιτζέλος): Πίτκας, Ρεβυθόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Καψάλης, Σουλάϊ, Μπαξεβάνος, Καραγεώργης, Τσίπρας, Αρναρέλλης, Σερέντιουκ, Μαρτσάκης

Στον πάγκο οι: Μακρής, Βουργουτζής, Ριτάκο, Αθανασόπουλος(Τ), Νικολόπουλος, Λίχτι, Μακρυδημήτρης, Παγώνης, Δελαπόρτας.

Αστέρας Βλαχιώτη (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Παϊτέρης, Ευαγγελιδάκης, Πρίκας, Κορνέζος, Μαγκάς, Νικολάου, Μάρτσεφ, Παπουτζίδης, Παλιάτσος, Βερνάρδος, Καλλέργης.

Στο πάγκο: Φαρμάκης, Καρβούνης, Παπουλής, Τουλίκας, Ασημάκης, Βραχαμούντε, Σκεντεράϊ, Αμαραντίδης.

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής) Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών), Τριαντάφυλλος (Κορινθίας) Τέταρτος: Κακουλίδης (Θράκης)