Πολύ ανώτερος ο Αστέρας Βλαχιώτη, άδικη ισοπαλία με Επισκοπή

0
41

Την Πέμπτη 20 Μαϊου ο Αστέρας Βλαχιώτη υποδέχθηκε σε εξ αναβολής αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας την Επισκοπή.

Η ομάδα συνέχισε τις καλές εμφανίσεις μετά τον εκτός έδρας αγώνα στη Ρόδο αλλά δυστυχώς δεν συνοδεύτηκε με το πολυπόθητο τρίποντο.

Η ομάδα της Λακωνίας ήταν η καλύτερη ομάδα του γηπέδου αλλά δεν κατάφερετε να πάρει το τρίποντο μένοντας στο άδικο 1-1. Οι γηπεδούχοι είχαν 2 δοκάρια, ένα ακυρωθέν γκολ και πολλές ευκαιρίες.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 με γκολ του Μάρτσεβ στο 54ο λεπτό την Επισκοπή που είχε προηγηθεί στις καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο 0-1 – με σκόρερ τον Τσιριγώτη – και η οποία αγωνίζεται με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Λάμτσε στο 54ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι είχαν δυο δοκάρια με τον Μάρτσεβ και ένα ακυρωθέν γκολ του Μάγκα μετά από υπόδειξη της Μεσσήνιας βοηθού Αθανασοπούλου για οφσάιντ.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Αστέρας Βλαχιώτη: Παϊτέρης, Ευαγγελιδάκης, Πρίκας, Μάγκας, Κορνέζος, Σκεντεράϊ, Καρβούνης, Μπρακαμόντε, Μάρτσεφ, Παλιάτσος.

Επισκοπή: Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Λάμσε, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Γιαννούτσος, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Λίμα, Νάνι, Τσιριγώτης.

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής), Boηθοί: Καραλής (Ηλείας), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
4ος: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής).

Mε αυτό το βαθμό ο Αστέρας έφτασε τους 7 βαθμούς +3 από την ένσταση με την Καλλιθέα, βρίσκεται στους 10.

Επόμενος αγώνας για τον Αστέρα Βλαχιώτη την Κυριακή στο Βόλο με την Νίκη και μεθεπόμενος στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας με την Καλαμάτα.