Καταιγιστικός Πανγυθεατικός πήρε μια σημαντική νίκη!

Ο Πανγυθεατικός υποδέχθηκε την Κορωνίδα Κοιλάδας την Πέμπτη 3 Ιουνίου και επικράτησε με το εντυπωσιακό 6-1!!!

Mια νίκη που αποτελεί ένα σημαντικό βήμα στην προσπάθεια των μπλε του Γυθείου να παραμείνουν στη Γ’ Εθνική τους ανεβάζει στους 11 βαθμούς.

13.ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ410046416

Σύνθεση Πανγυθεατικού (Μανιάτης) Μύρτα, Λάζαρος Μπουρελάκος (36′ Παναγόπουλος,) Σουκουλη, Πλατάνας, Μπερδουσης (Μπουρελάκος), Ρασσιάς, Σαμπατάκος, Πανταζής, Μιχελάκος, Αναστασάκος (Κουτσιουμάρης), Ζαραφέτας

Tα γκολ:

Στο 87ο λεπτό μετά από όμορφο γύρισμα του Σαμπατάκου , ο Σουρμενάι γράφει το 6-1.

Στο 71ο λεπτό , μέρα από όμορφη ατομική ενέργεια του Μπουτσικάρη από δεξιά , έβγαλε τον Σαμπατάκο στην κενή εστία όπου σημείωσε το 5-1.

Στο 58ο λεπτό μετά από όμορφη κυκλοφορία της μπάλας , ένα δύο του Παναγόπουλου με το Μπερδούση , γύρισμα του τελευταίου και με αυτογκόλ του αμυντικού γράφτηκε το 4-1.

Στο 50ο λεπτό μετά από όμορφη ατομική ενέργεια ο Πανταζής πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο για την ομάδα μας . 3-1

Μειώνει η Κορωνίδα στο 30ο λεπτό , όπου από δύσκολη γωνία ο επιθετικός της φιλοξενούμενης έγραψε το 2-1

Στο 28ο λεπτό , μετά από πίεση στο κέντρο η ομάδα μας κέρδισε τη μπάλα , ο Ζαραφέτας έδωσε δεξιά στον Σουκούλι , ο οποίος με όμορφο σουτ σημείωσε το 2-0.

Στο 23ο λεπτό μετά από όμορφη ενέργεια του Ζαραφέτα , ο Πανταζής βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα και ευστόχησε , σημειώνοντας το 1-0.