Καλλιθέα – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0: Το γκολ-αφιέρωση στο Μαρουκάκη και το χαμένο πέναλτι

0
34

Δείτε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης Καλλιθέα Αστέρας Βλαχιώτη καθώς και το πέναλτι που απέκρουσε στο δεύτερο ημίχρονο ο τερματοφύλακας του Αστέρα Βλαχιώτη, Παϊτέρης

Η Καλλιθέα επικράτησε με τον Καββαδία 1-0 του Αστέρα Βλαχιώτη με τους Λάκωνες να μην καταφέρνουν να πάρουν βαθμούς από τον αγώνα του Ελ Πάσο.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 60ο λεπτό, ο Παϊτέρης μάντεψε τη σωστή γωνία και απέκρουσε το καλό σουτ του Παπαγγελή.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη την Τετάρτη 9/6 σε εξ αναβολής αναμέτρηση αντιμετωπίζει στον Ασπρόπυργο την ομώνυμη ομάδα.

Οι συνθέσεις:

Καλλιθέα (Γιάννης Τάτσης): Κουρεπίνης, Παντελίδης(64′ Βασιλειάδης), Παπαγγελής, Κρητικός, Καλύβας, Καντέ, Ενγκουέμ(64′ Καραγιάννης), Σταύρου(85′ Σάμπιος), Καββαδίας(73′ Χοτζάλι), Στούπης(85′ Ρόπας), Μουσταφίδης

Αστέρας Βλαχιώτης (Γκουτσίδης): Παϊτέρης, Ευαγγελιδάκης(83′ Αμαραντίδης), Μάρτσεφ, Ζαΐμι(46′ Παπουτζίδης), Κορνέζος, Νικολάου, Σκεντεράι, Τουλίκας, Παπούλης (60′ Βερνάρδος), Παλιάτσος (83′ Toυλοβασίλης), Καλλέργης (67′ Πατσαρούχας).